Skarbiec TFI przejmuje fundusz BPS FIO

Skarbiec TFI przejmuje fundusz BPS FIO
Piotr Szulec Fot. Maciej Kujawa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Skarbiec TFI przejmie fundusz parasolowy BPS FIO, w którego skład wchodzą cztery subfundusze: BPS FIO Konserwatywny, BPS FIO Obligacji, BPS FIO Stabilnego Wzrostu, BPS FIO Akcji. Według stanu na 30 listopada 2023 roku, w subfunduszach BPS FIO zgromadzone były aktywa o wartości ok. 140 mln zł, poinformował Fundusz.

Uchwała w sprawie przejęcia zarządzania funduszem BPS FIO przez Skarbiec TFI została podjęta 20 grudnia 2023 r. przez zgromadzenie uczestników funduszu. Sfinalizowanie całego procesu wymaga jeszcze stosownych decyzji KNF i UOKiK.

 – W Grupie Skarbiec, w tym w Skarbiec TFI, stawiamy nie tylko na rozwój organiczny, czy wprowadzanie własnych rozwiązań produktowych. Z uwagą obserwujemy rynek pod kątem udziału w możliwych procesach konsolidacyjnych.

Przejęcie funduszu BPS FIO wpisuje się w deklarowane przez nas aktywności i zapowiedzi rozwoju skali działalności firmy – mówi Piotr Szulec, prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding.    

– Przejmując fundusze budujemy potencjał rynkowy Skarbiec TFI. Jesteśmy świadomi zobowiązań i stojących przed nami wyzwań w zakresie obsługi klienta oraz dostarczania najwyższej jakości usług.

Naszą siłą jest wieloletnie doświadczenie – Skarbiec TFI jest jednym z najstarszych, niezależnych Towarzystw na rynku. Nasi zarządzający byli wielokrotnie nagradzani za osiągane wyniki inwestycyjne, ale co równie ważne, jako jedno z bardziej doświadczonych towarzystw na polskim rynku, dysponujemy wysokiej klasy zespołem ekspertów zajmujących się od lat kwestiami operacyjnymi funduszy inwestycyjnych oraz dbaniem o relacje z klientami.

Jest to szczególnie istotne w obliczu tego, że BPS FIO jest funduszem skierowanym w dużej mierze do klienta detalicznego, który wysoko ceni sobie jakość obsługi i podtrzymywanie relacji. Zdajemy sobie z tego sprawę i będziemy robić co w naszej mocy, aby obecni klienci BPS FIO nadal mogli cieszyć się wysokimi standardami obsługi świadczonymi dotychczas przez BPS TFI.

Jesteśmy dumni, że to właśnie Skarbiec TFI znalazło uznanie w oczach uczestników funduszu BPS FIO i że BPS TFI zaufało nam oraz rekomendowało nas do przejęcia zarządzania funduszem – dodaje prezes Piotr Szulec.

Czytaj także: PFR TFI przejęło od BPS TFI zarządzanie BPS Emerytura PPK>>>

Skład przejmowanego parasolowego BPS Funduszu Inwestycyjnego Otwartego

W skład przejmowanego przez Skarbiec TFI parasola BPS Funduszu Inwestycyjnego Otwartego wchodzą:

cztery subfundusze BPS FIO Konserwatywny,

BPS FIO Obligacji,

BPS FIO Stabilnego Wzrostu,

BPS FIO Akcji, w ramach których funkcjonują takie produkty inwestycje jak:

  • Pracownicze Programy Emerytalne,
  • Pracownicze Programy Inwestycyjne,
  • Programy Systematycznego Inwestowania,
  • IKE,
  • IKZE.

Czytaj także: Prawie 70% Polaków nie ma pewności, że ich oszczędności są bezpieczne w IKE, IKZE i PPK

Znaczenie produktów emerytalnych

– Poszerzenie naszej oferty o produkty PPE, IKE i IKZE zawarte w funduszu BPS FIO powiązane jest także z kontynuacją rozwoju produktów emerytalnych w Skarbiec TFI.

Jednym z naszych wyróżników są wysokie standardy jakości obsługi – mówi Przemysław Jaworski, dyrektor Zespołu Sprzedaży Produktów Emerytalnych w Skarbiec TFI.

– W przypadku produktów finansowych, w tym długoterminowych planów emerytalnych bardzo ważny jest stały kontakt z klientem. W Skarbiec TFI uczestnicy takich programów jak PPE, IKZE, IKE mogą liczyć na wsparcie dedykowanego eksperta.

W procesie zarządzania środkami klientów bardzo ważne są wzajemne relacje, transparentność przekazu, kompleksowe informacje na temat dostarczanych rozwiązań. W Skarbiec TFI chcemy być przede wszystkim partnerem w procesie budowania długoterminowego portfela inwestycyjnego – dodaje Przemysław Jaworski.

Czytaj także: Polska na 29 miejscu w rankingu systemów emerytalnych – Mercer CFA Institute  Global Pension Index

Źródło: Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / Skarbiec TFI