Revolut Shopper ułatwi zakupy online

Revolut Shopper ułatwi zakupy online
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępni nowe usługi ułatwiające zakupy online. Firma spieszy się, by zrobić to w maju, z myślą o rodzicach kupujących prezenty na Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na początek, wirtualne karty ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów w sieci, uzupełniona wyszukiwarka zniżek Revolut Shopper.

Revolut Shopper to widżet w przeglądarce Chrome, który w trakcie zakupów online skanuje sieć w poszukiwaniu zniżek i kuponów rabatowych, które dałoby się wykorzystać w momencie płatności. Funkcja współpracuje płynnie z kartami wirtualnymi Revolut i cashbackiem Rewards.

Obniżenie kosztów zakupów online

Celem funkcji Shopper jest obniżenie kosztów zakupów online. Po pierwsze, dzięki automatycznemu wykorzystaniu znalezionych w sieci kodów rabatowych. Po drugie, w przypadku uprawnionych klientów Revolut, dzięki opcji cashbacku od marek współpracujących w ramach platformy Rewards – np. SMYK, Decathlon lub DJI (drony). 

Bezpieczeństwo płatności

Bezpieczeństwo płatności online tradycyjnie zwiększają karty wirtualne ze zmiennym numerem (jednorazowe), których dane są niszczone po każdej transakcji. Ponadto, można przypisać wybraną kartę wirtualną (wielorazową) konkretnemu sklepowi, kategorii wydatków czy subskrypcji. Funkcja Shopper automatycznie uzupełnia dane karty w momencie płatności.

Jak połączyć Revolut Shopper z Google Chrome? 

  1. Dodaj Revolut Shopper do Chrome. 
  2. Zaloguj się i rozpocznij zakupy w Internecie.
  3. Przy płatności, wybierz kartę Revolut, z której chcesz skorzystać. 

Czytaj także: Revolut udostępnił nową wersję aplikacji, jakie udogodnienia czekają na użytkowników?

“Poprawiamy wrażenia użytkowe klienta w procesie zakupowym online i mobile. Tworzone przez nas innowacje mają go ułatwić i przyspieszyć, tak by korzystanie z aplikacji na co dzień było intuicyjne, przyjemne i proste” – powiedział Phuc To, Head of Retail w Revolut.

Revolut Shopper to rozwiązanie, które pomoże skorzystać z dostępnych w sieci zniżek, rabatów i okazji, a także zwiększyć bezpieczeństwo transakcji online.

„Niebawem przedstawimy kolejne funkcje, które poprawią doświadczenie zakupów online w naszej aplikacji” – dodał Phuc To.

Inne wprowadzone ostatnio funkcje i usługi

Przyjmowanie płatności bez udostępniania numeru telefonu

Firma wprowadziła możliwość personalizacji nazwy klienta i płatności. Pozwala ona przyjmować płatności przez udostępnienie unikatowej nazwy klienta, bez podawania numeru telefonu lub konta.

Ubezpieczenie zakupów i gwarancje zwrotów dodane do płatnych planów

Klienci korzystający z płatnych planów Revolut objęci są roczną ochroną zakupów do 1000 euro w planie Plus, do 2500 euro w Premium i do 10000 euro w Metal, w razie gdyby zakupione przedmioty uległy zniszczeniu lub kradzieży. Ponadto, korzystać mogą z 90-dniowej gwarancji zwrotu towaru i zwrotu kosztów biletów na wydarzenia, z których nie udało się skorzystać. Zwroty przelewane są bezpośrednio na konto Revolut.

Powiadomienia o kończących się darmowych okresach próbnych 

Zapomniane usługi próbne, za które nagle ktoś pobiera opłatę, mogą być frustrujące. Zwłaszcza, jeśli ich nie potrzebujemy. Nowa funkcja wysyła przypomnienie o kończących się okresach próbnych, dając czas na decyzję o rezygnacji z usługi lub jej odpłatnym przedłużeniu.

Śledzenie wydatków od wypłaty do wypłaty

Revolut dodał nową opcję przydatną do zarządzania domowym budżetem. Klienci mogą teraz spersonalizować sposób w jaki prezentowane są wydatki. Zamiast ujęcia tygodniowego i miesięcznego, można ustawić okresy od wypłaty do wypłaty.

Większa kontrola nad wymianą walut

Klienci mogą teraz składać zlecenia z limitem ceny (limit order) oraz zlecenia warunkowe (stop order) przy wymianie walut. 

By skorzystać w pełni z nowych funkcji, niezbędne jest pobranie nowej wersji aplikacji z AppStore lub Google Play.

Źródło: Revolut