Certyfikaty Tracker na indeks DAX są już dostępne na GPW

Certyfikaty Tracker na indeks DAX są już dostępne na GPW
Fot. stock.adobe.com / MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
26 kwietnia ‘24 do produktów strukturyzowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dołączyły certyfikaty strukturyzowane Tracker oparte o kurs indeksu DAX Net Return. Emitentem certyfikatów jest ING N.V. Są to pierwsze certyfikaty Tracker tego emitenta na GPW, poinformowała warszawska Giełda.

Certyfikaty Tracker to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które śledzą i ściśle naśladują zachowanie instrumentu bazowego w stosunku 1:1.

Jest to instrument przeznaczony głównie dla inwestorów o długim horyzoncie inwestycyjnym, ale nie wyklucza to możliwości aktywnego inwestowania przy wykorzystaniu tego instrumentu.

Czytaj także: Nowy prezes GPW Tomasz Bardziłowski o priorytetach swojej kadencji

Certyfikaty indeksowe Tracker

Nowe certyfikaty na GPW oparte są o indeks DAX Net Return – główny niemiecki indeks giełdowy, w którego skład wchodzą akcje 40 największych i najbardziej aktywnie handlowanych spółek notowanych na giełdzie XETRA we Frankfurcie. Emitentem certyfikatów jest ING N.V.

Certyfikaty indeksowe (Tracker) można nabyć za pośrednictwem dowolnego Biura Maklerskiego, które umożliwia składanie zleceń na giełdzie.

Certyfikaty Tracker notowane są na bardzo podobnych zasadach jak np. akcje, zapisywane są na tym samym rachunku inwestycyjnym.

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronie www.ingturbo.pl/rynki/DE000A1A4D00

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych / GPW