Nowy prezes GPW Tomasz Bardziłowski o priorytetach swojej kadencji

Nowy prezes GPW Tomasz Bardziłowski o priorytetach swojej kadencji
Tomasz Bardziłowski. Źródło: PAP Biznes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowy prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Tomasz Bardziłowski zadeklarował, że jego priorytetem na nadchodzący rok i nową kadencję są: zwiększenie udziału rynku kapitałowego w finansowaniu firm w Polsce, przyciągnięcie nowych emitentów i inwestorów oraz rozwój misji edukacyjnej GPW.

„Moim priorytetem na nadchodzący rok i nową kadencję są: zwiększenie udziału rynku kapitałowego w finansowaniu firm w Polsce, przyciągnięcie nowych emitentów i inwestorów, rozwój misji edukacyjnej GPW, mającej na celu poprawę wiedzy o rynku kapitałowym i finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem młodych osób.

Skoncentruję się na rozbudowie oferty atrakcyjnych dla inwestorów instrumentów i produktów finansowych. Kluczowa będzie również praca nad odbudową zaufania do rynku oraz zapewnieniem efektywności i bezpieczeństwa infrastruktury giełdowej” – napisał Tomasz Bardziłowski w liście dołączonym do raportu rocznego.

Czytaj także: Tomasz Bardziłowski nowym prezesem zarządu GPW

Prezes GPW o wzmocnieniu rynku kapitałowego

„Jestem optymistycznie nastawiony do przyszłości grupy kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i mam silne przekonanie, że nadchodzące lata otworzą nam nowe możliwości i przyniosą wiele sukcesów.

Wierzę też mocno, że polski rynek kapitałowy będzie odgrywał jeszcze większą, kluczową rolę w finansowaniu rozwoju naszej gospodarki” – dodał prezes GPW.

Czytaj także: GPW liczy na przełamanie stagnacji w debiutach

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR.

Od 2010 roku GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Czytaj także: GPW wprowadza nowy produkt dla inwestorów – warranty opcyjne

Źródło: ISBnews