Revolut wprowadza na rynek kieszonkowy czytnik kart płatniczych

Revolut wprowadza na rynek kieszonkowy czytnik kart płatniczych
Źródło: Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut wchodzi na polski rynek urządzeń i usług płatniczych dla stacjonarnych punktów sprzedaży i sieci usługowych. Revolut Reader to propozycja dla osób na umowie B2B używających już kont Revolut Pro, sektora MŚP i dużych firm, poinformowała Firma

Revolut Reader to lekki, szybki i wydajny czytnik kart płatniczych zaprojektowany dla wygody sprzedawców przyjmujących płatności stacjonarnie (np. kawiarnia) lub w podróży (np. dostawy).

Premiera urządzenia to pierwszy krok w budowaniu obecności marki Revolut w punktach sprzedaży offline i kolejny (po bramkach płatniczych Revolut Pay) element oferty dla polskich przedsiębiorców.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Fundacja Polska Bezgotówkowa | Cały czas działamy na rzecz zwiększenia udziału płatności cyfrowych

5 sekund na przeprocesowanie transakcji

Dzięki Revolut Reader płatności staną się proste jak gotówka, ale bez liczenia banknotów i wydawania reszty. Podręczny czytnik kart przyjmuje płatności zarówno kartami debetowymi, kredytowymi, jak i płatności bezstykowe (telefonem lub zegarkiem). Po naładowaniu baterii rozlicza transakcje przez cały dzień, a dzięki funkcjom jak “katalog produktów” czy “dodaj napiwek” ułatwia prowadzenie sprzedaży.

Czas procesowania transakcji jest natychmiastowy (do 5 sekund). Klienci, po potwierdzeniu i rozliczeniu płatności, mogą przechowywać środki w jednym miejscu – na swoim koncie Revolut Business.

– Gdy tworzymy nowe produkty, myślimy o potrzebach klientów. Szybkie, proste i wygodne urządzenie Revolut Reader ma za zadanie ułatwić życie przedsiębiorcom. Kompaktowy czytnik kart mieści się w kieszeni, ma mocną baterię i wraz z kontem oraz aplikacją mobilną Revolut Business przyspiesza sprzedaż i dostęp do środków.

Oszczędność czasu i pieniędzy, bezpieczne transakcje, efektywne procesy w firmie, to nasze mocne argumenty – mówi Paweł Odziemczyk, Head of Sales CEE w Revolut Business.

Urządzenie Revolut Reader można łączyć z innymi, używanymi w firmie systemami sprzedaży (POS), dzięki udostępnionym narzędziom (software development kit, SDK) oraz interfejsowi (application programming interface, API).

Revolut Business pracuje już nad kolejną wersją oprogramowania POS, które zwiększy elastyczność przyjmowania płatności i procesowania transakcji także u dużych klientów korporacyjnych.

Czytaj także: Polska Bezgotówkowa radzi: Przygotuj swoją firmę na zmiany w sprzedaży w najbliższej przyszłości!

Revolut Reader – cały biznes w jednym koncie firmowym

Nowy terminal jest łatwy w użyciu i konfiguracji. Pozwala przyjmować, rozliczać i przechowywać środki na jednym koncie.

Może być dobrym uzupełnieniem do konta Revolut Pro lub konta Revolut Business, wraz z powiązanymi z nim narzędziami jak przelewy międzynarodowe, wymiana walut po konkurencyjnym kursie, żądanie zapłaty, zarządzanie kartami firmowymi, wydatkami, płacami i subskrypcjami).

To również ułatwienie płatności dla klientów korzystających z aplikacji Revolut, a ta społeczność liczy już ponad 35 milionów osób, w tym 3 miliony w Polsce.

Czytaj także: 1,6 mld transakcji na łączną kwotę blisko 96 mld złotych w terminalach z programu Polska Bezgotówkowa

Źródło: Revolut