Revolut otrzymał licencją bankową w Meksyku

Revolut otrzymał licencją bankową w Meksyku
Źródło: Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa. Rozpoczął się proces przygotowań do uruchomienia działalności bankowej w Meksyku, a zainteresowani użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących. Miliony meksykańskich konsumentów będą mogły skorzystać z oferty produktowej Revolut, takiej jak natychmiastowe i bezpłatne przelewy międzynarodowe. Jednocześnie, po pomyślnym udostępnieniu oferty w Brazylii w czerwcu 2023 r., Revolut kontynuuje inwestycje związane z ekspansją w Ameryce Łacińskiej, poinformowała Firma.

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 40 milionów klientów na świecie, świętuje ważny kamień milowy w ramach swojej ekspansji międzynarodowej.

Firma otrzymała oficjalnie 10 kwietnia 2024 r. kolejną licencją bankową, tym razem w Ameryce Północnej i przyspieszyła prace nad uruchomieniem działalności bankowej w Meksyku.

Revolut w Meksyku

Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa (Multiple Banking Institution). Licencja pozwoli Revolut na oferowanie szerokiego portfela produktów i usług konsumentom w Meksyku. Revolut jest wdzięczny władzom Meksyku, w szczególności CNBV, Banco de México, Ministerstwu Finansów i Kredytu Publicznego, za wsparcie na każdym etapie procesu aplikowania o licencję.

Do Revolut Bank México dołączył światowej klasy lokalny zespół. Obecnie trwają przygotowania do audytu, który przeprowadzą lokalni regulatorzy. To warunek konieczny, by rozpocząć działalność jako nowy bank na meksykańskim rynku.

Konsumenci, którzy chcą jako pierwsi uzyskać dostęp do produktów i usług Revolut Bank México, mogą zarejestrować się na liście oczekujących na stronie www.revolut.mx.

Czytaj także: Revolut udostępnia robota do automatycznych inwestycji

Jakie usługi finansowe proponuje Revolut w Meksyku?

Misją Revolut jest demokratyzowanie usług finansowych. Obecnie umożliwia natychmiastowe i bezpłatne przekazy międzynarodowe (wśród klientów) w 41 krajach. Jest to jedna z kluczowych usług, które firma chce oferować na rynku meksykańskim.

Przyniesie ona wartość zarówno dla użytkowników w kraju, jak i poza nim. Przykładowo, według danych Banco de México, w 2023 roku z USA do Meksyku przepłynęło ponad 63 miliardów dolarów.

Gdy tylko Revolut rozpocznie działalność w Meksyku, klienci po obu stronach granicy będą mogli dokonywać bezpłatnych i natychmiastowych przekazów pieniężnych. Revolut ma nadzieję, żę ułatwi to codzienne sprawy finansowe milionom ludzi.

Nowa licencja stanowi ważny krok w kierunku ekspansji Revolut w Ameryce Północnej i Południowej, co jest jednym z kluczowych celów firmy. W czerwcu ubiegłego roku Revolut ogłosił premierę swojej aplikacji i udostępnił ofertę w Brazylii. Teraz, niespełna rok później, otrzymał licencję w Meksyku umacniając swoją pozycję jako dynamicznie rosnący usługodawca finansowy w Ameryce Łacińskiej.

Czytaj także: Revolut wprowadza na rynek kieszonkowy czytnik kart płatniczych

Najważniejsze są natychmiastowe przelewy

– Jesteśmy bardzo dumni z licencji bankowej otrzymanej od władz Meksyku.

Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej udostępnieniu w Meksyku innowacji finansowych, z których korzysta już ponad 40 milionów naszych klientów na świecie.

Już niebawem powstanie w Meksyku cyfrowy bank oferujący doskonałe doświadczenie użytkownika i pełen zakres usług w jednej mobilnej aplikacji – powiedział Juan Miguel Guerra, General Director Revolut w Meksyku.

– To, na co szczególnie czekamy, to możliwość udostępnienia natychmiastowych i bezpłatnych przelewów pomiędzy Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi i 40 innymi krajami. Będzie to miało bezpośredni wpływ na życie milionów ludzi w Meksyku i na kontynencie – dodał Juan Miguel Guerra.

Czytaj także: Revolut chce być bankiem

Źródło: Revolut