Resort finansów: wakacje kredytowe tylko do 2 mln zł kwoty kredytu

Resort finansów: wakacje kredytowe tylko do 2 mln zł kwoty kredytu
Fot. stock.adobe.com / Aga Rad
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ministerstwo Finansów (MF) ustanowi próg skorzystania z wakacji kredytowych do kredytów na poziomie 2 mln zł - napisał resort finansów w odniesieniu do uwag.

UOKiK w uwagach do projektu ustawy o wakacjach kredytowych zaproponował ograniczenie możliwości korzystania z wakacji kredytowych do określonego poziomu kredytu.

„Odnosząc się do uwagi Wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie ograniczenia pomocy do kredytobiorców, których wysokość kredytu nie przekracza określonego pułapu, np. 1 mln zł lub niższego, należy wskazać, że uwaga zostanie częściowo uwzględniona poprzez ustanowienie progu na poziomie 2 mln zł” – napisał MF.

Czytaj także: Wakacje kredytowe 2024 tylko do określonego poziomu kredytu – proponuje UOKiK

Wakacje kredytowe a wzrost cen mieszkań

Ministerstwo Finansów podaje, że z jednej strony ustanowienie progu dotyczącego wartości udzielonego kredytu uniemożliwi skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych przez osoby niepotrzebujące takiego wsparcia, a z drugiej strony musi uwzględniać ceny nieruchomości mieszkalnych w dużych miastach.

„Z tego względu, w ocenie projektodawcy, zasadne jest określenie tego progu na poziomie 2 mln zł. Propozycja zmiany przepisu zostanie przedstawiona w projekcie skierowanym do rozpatrzenia przez komisję prawniczą” – napisał MF.

Czytaj także: Dla klientów banków Fundusz Wsparcia Kredytobiorców bardziej atrakcyjny niż wakacje kredytowe

Źródło: PAP BIZNES