Rachunek z Mocą w BOŚ Banku – jak zmniejszyć stałe koszty w firmie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bos.bank.02.250.170Bank Ochrony Środowiska wspiera przedsiębiorców zainteresowanych obniżeniem kosztów wynikających z cyklicznych płatności za energię elektryczną. Bank ruszył właśnie z promocją, w ramach której dofinansowuje zakup kompensatorów mocy biernej umożliwiających racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Dopłata wynosi nawet 5 tys. zł.

Rachunek z Mocą w BOŚ Banku, to unikatowa na polskim rynku oferta, która premiuje proekologiczne podejście do przedsiębiorczości i obniża cykliczne wydatki w  firmach. Promocja skierowana jest do nowych klientów Banku rozliczających się na zasadach pełnej księgowości.

Aby skorzystać z promocji Rachunek z Mocą wystarczy założyć Konto Wyjątkowe Biznes Plus, w ramach którego przedsiębiorca otrzymuje jeden rachunek główny i cztery pomocnicze w cenie 99 zł za miesiąc. Kolejnym krokiem jest zakup i montaż kompensatora mocy biernej. Tuż po przedstawieniu dokumentów potwierdzających zakup i montaż urządzenia BOŚ Bank wypłaci przedsiębiorcy premię w wysokości 5 tys. zł. Technologia kompensacji promowana przez BOŚ nie tylko eliminuje opłaty za moc bierną, ale także może zmniejszyć o 2- 5 proc. opłaty za moc czynną.

Technologia kompensacji opłaca się już wówczas, gdy na rachunku powstają większe niż 200 zł opłaty miesięczne za energię bierną pobraną. Przykładowo, właściciel stacji paliw, który zakupił kompensator mocy biernej, może zaoszczędzić rocznie 7 200 zł, przy założeniu, że jego miesięczne opłaty za moc bierną wynoszą 600 zł.

Firma posiadająca Rachunek z Mocą może liczyć także na dodatkowe profity finansowe. Bank premiuje bowiem wybrane operacje w każdym kwartale. Warto wśród nich wymienić natychmiastową transakcję wymiany walut (w wysokości 250 tys. USD lub 200 tys. EUR), dokonanie 1 mln zł wpłat zamkniętych, utrzymanie 100 tys. zł średniego salda na rachunku Konto Wyjątkowe Biznes Plus. Kwartalna premia wynosi 500 zł. Do jej uzyskania przedsiębiorcę uprawnia także zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego lub obrotowego w wysokości co najmniej 250 tys. zł lub zrealizowanie 1 500 przelewów krajowych lub 150 przelewów międzynarodowych. Wszystkie premie są weryfikowane w kwartałach kalendarzowych.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.