PRS dokonały kolejnego zakupu na warszawskim rynku nieruchomości

PRS dokonały kolejnego  zakupu na warszawskim rynku nieruchomości
Fot. stock.adobe.com / Olivier Uchmanski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma deweloperska Dantex sfinalizowała sprzedaż nieruchomości PRS, znajdującej się na warszawskiej Woli, do firmy Syrena Real Estate. Za organizację i przeprowadzenie procesu sprzedaży odpowiadał zespół agencji doradczej immo lab., poinformowano w komunikacie prasowym.

Działający od 2007 roku na lokalnym rynku Dantex zrealizował dotychczas ponad 20 inwestycji w stolicy. Obecnie w trakcie realizacji oraz w fazie przygotowania znajduje się osiem kolejnych.

W okresie ostatnich kilku lat na rynku deweloper sprzedawał nawet 1000 mieszkań rocznie.

‒ Sprzedaż budynku usługowego z portfela Dantex dowodzi, że mimo aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej, rynek PRS w Polsce nadal pozostaje na radarze inwestorów, a realizacja transakcji inwestycyjnych jest możliwa.

Kolejnym procesom sprzedażowym powinna sprzyjać sytuacja na rynku nieruchomości ‒ komentuje Piotr Litwin, Partner w immo lab.

Czytaj także: Opodatkowanie funduszy PRS to strzał we własną stopę?

Inwestycja wbrew nastrojom na rynku nieruchomości

Wybudowana przez Dantex inwestycja, w skład której wchodzi przedmiotowa nieruchomość usługowa, znajduje się u zbiegu ulic Goleszowskiej i Wolskiej i jest częścią oddanej już do użytku inwestycji Wola Nowa.

Powierzchnia usługowa budynku, który był przedmiotem transakcji, to prawie 3000 mkw. w 116 lokalach usługowych oraz blisko 400 mkw. w lokalach handlowo-usługowych na parterze. Budynek stanowi zalążek nowej platformy PRS.

‒ Nieruchomość od początku budziła zainteresowanie kilku podmiotów. Potencjalni inwestorzy docenili lokalizację obiektu na warszawskiej Woli, która pozostaje jednym z najlepszych stołecznych punktów dla realizacji inwestycji PRS. Ponadto, realizacja obiektu była bardzo zaawansowana, dzięki czemu każdy fundusz mógłby bardzo szybko rozpocząć w nim działalność operacyjną.

Mimo że nadchodząca zima będzie dla całego rynku ważnym sprawdzianem, sfinalizowana właśnie transakcja pokazuje, że nie powinniśmy podążać za falą pesymistycznych nastrojów ‒ dodaje Jakub Szymanowski, Senior Broker, immo lab.

Czytaj także: Kongres Deweloperski: branża gotowa na spowolnienie?

Specjalizacja na rynku PRS

Obecnie immo lab prowadzi szereg projektów PRS nie tylko w Warszawie, ale i największych rynkach regionalnych.

‒ Najem instytucjonalny jest stosunkowo młodym segmentem na polskim rynku nieruchomości. Jego rozwojowi na pewno będzie sprzyjać pojawianie się coraz większej liczby podmiotów wyspecjalizowanych w optymalizacji nieruchomości pod kątem potrzeb funduszy PRS, czym zajmuje się na przykład immo lab, jak i kompleksowym zarządzaniu takimi obiektami, co jest elementem oferty między innymi Syrena Real Estate ‒ podsumowuje Piotr Litwin.

Czytaj także: Zadowolony polski najemca, szczególnie z najmu instytucjonalnego

Źródło: immo lab.