Point72 zamierza podwoić zatrudnienie w Warszawie do 2023 roku

Point72 zamierza podwoić zatrudnienie w Warszawie do 2023 roku
Źródło: Point72.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma Point72 otworzyła nowy oddział w Warszawie w sierpniu 2020 roku, decydując się na rozszerzenie swojej globalnej działalności na Polskę. Obecnie zespół warszawskiego biura zlokalizowanego w Browarach Warszawskich tworzy już ponad 120 specjalistów w dziedzinie technologii, finansów, zarządzania danymi i operacji. Firma nie zwalnia, rozwija swoją działalność w Warszawie i poszukuje kolejnych ekspertów usług inwestycyjnych, czytamy w komunikacie prasowym Point72.

Point72 to międzynarodowa organizacja zarządzająca aktywami z 30-letnim doświadczeniem w inwestowaniu.

Obecnie polski zespół tworzy już ponad 120 profesjonalistów

Firma zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 23,1 mld dolarów (stan na 1 października 2021 roku) i zatrudnia ponad 1 800 pracowników w 14 lokalizacjach na całym świecie.

Czytaj także: MRiPS: stopa bezrobocia wzrosła mdm do 5,6 proc. w styczniu

Warszawski oddział Point72 największy poza USA

Warszawskie biuro jest istotnym elementem strategii firmy. Point72 zakłada, że do 2023 roku stanie się ono największym oddziałem firmy poza Stanami Zjednoczonymi.

Obecnie polski zespół tworzy już ponad 120 profesjonalistów o zróżnicowanym doświadczeniu, którzy wspierają wiele z kluczowych funkcji firmy.

Ich praca jest ważną częścią starań Firmy, mających na celu rozszerzanie działalności, zmierzanie do realizacji nowych strategii i eksploracji nowych klas aktywów.

Czytaj także: W 2022 roku 30 zawodów na liście deficytowych

Rekrutacja nowych pracowników w toku

‒ Cieszymy się, że powitaliśmy w naszym zespole tak wielu świetnych, wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

Codziennie swoją wiedzą oraz nietuzinkowym podejściem pomagają nam wspólnie rozwijać działalność nad Wisłą, ale także globalnie – mówi Rafael Lopez Espinosa, dyrektor zarządzający Point72 w Polsce.

 – Nie zwalniamy jednak tempa: zamierzamy podwoić wielkość naszego warszawskiego zespołu i nadal rekrutujemy ambitne osoby chętne do wdrażania innowacji oraz wspierania nas w budowaniu możliwości potrzebnych do dalszego rozwoju firmy ‒ dodaje Rafael Lopez Espinosa.

Czytaj także: Rynek pracy rozgrzany tak jak przed pandemią

Źródło: Point72