PKO Bank Polski wprowadził do oferty karty debetowe do rachunków walutowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250xKarty walutowe przeznaczone są dla posiadaczy rachunków w USD, EUR lub GBP i posiadają unikalną na rynku funkcję pozwalającą na realizację transakcji z rachunków prowadzonych w różnych walutach przy użyciu jednej karty.

Za ich pomocą klienci PKO Banku Polskiego bez dodatkowych przewalutowań mogą realizować płatności za granicą, wypłacać gotówkę w bankomatach oraz dokonywać płatności w walutach za transakcje w Internecie.

Klient posiada dwie opcje użytkowania karty walutowej. Do rachunku w USD, EUR lub GBP wydawana jest karta rozliczana w danej walucie. Klient realizując płatności i wypłaty kartą np. do rachunku walutowego w EUR nie ponosi kosztów przewalutowania. To rozwiązanie przydatne jest dla osób wyjeżdżających do pracy, na studia czy wypoczynek do krajów z jednej strefy walutowej.

Natomiast jeśli klient ma więcej niż jeden rachunek walutowy, karta wydana do rachunku głównego może być jednocześnie podpięta do dwóch innych rachunków walutowych. W praktyce jeśli klient posiada kartę wydaną do rachunku np. w EUR ma możliwość podpięcia do niej swojego rachunku w innej walucie np. w USD. Wszystkie transakcje zrealizowane w walucie USD automatycznie zostaną rozliczone z tego rachunku – bez żadnych przewalutowań. Jeżeli tą samą kartą zrealizuje płatność w walucie EUR, transakcja automatycznie obciąży rachunek w EUR. Dzięki takiej opcji w wielu krajach klient może płacić jedną kartą i korzystać ze swoich pieniędzy z różnych rachunków. Jest to szczególnie przydatne dla klientów często podróżujących lub kupujących przez Internet.

Nasze rozwiązanie jest unikalne na rynku. Posiadając w PKO Banku Polskim rachunki w walutach EUR, USD czy GBP możemy dysponować zgromadzonymi na nich środkami przy wykorzystaniu tylko jednej karty. Żaden bank konkurencyjny nie oferuje podobnej funkcjonalności – mówi Jakub Grzechnik Dyrektor Biura Płatności i Analiz.

Klienci PKO Banku Polskiego mają możliwość samodzielnego administrowania rachunkami (podpinania rachunków walutowych do karty) w serwisie iPKO, jak również w oddziałach Banku.

Wizerunki kart:

130424.karta.01.525x340130424.karta.02.525x340130424.karta.03.525x340

Źródło: PKO Bank Polski