Piotr Piłat nowym wiceprezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego

Piotr Piłat nowym wiceprezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego
Źródło: Krakowski Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
8 grudnia 2023 roku rada nadzorcza Krakowskiego Banku Spółdzielczego (KBS) powołała Piotra Piłata na stanowisko wiceprezesa zarządu, odpowiedzialnego za Pion Technologii i Operacji, poinformował Bank.

Piotr Piłat jest ekspertem do spraw rynków finansowych z ponad 20-letnim doświadczeniem, obejmującym pracę w administracji publicznej oraz w kluczowych instytucjach rynku finansowego i organach nadzoru.

Przez 10 lat kierował Departamentem Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów, gdzie odpowiadał za tworzenie ram legislacyjnych i zarządzanie procesem legislacyjnym dotyczącym regulacji rynku finansowego na poziomie europejskim i krajowym.

Jego działania obejmowały implementację ważnych dyrektyw i rozporządzeń, takich jak CRD, BRRD, MIFID, AIFMD, Solvency II, PSD,DGSD.

Podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, Piotr Piłat kierował pracami prezydencji w obszarze rynku finansowego.

Czytaj także: Największy niezrzeszony bank spółdzielczy z rekordowym zyskiem w III kwartale

Przed dołączeniem do Krakowskiego Banku Spółdzielczego, nowy wiceprezes związany był z SGB-Bankiem, gdzie reprezentował go w postępowaniach przed regulatorem, a także był ekspertem Banku Światowego w obszarze mechanizmów finansowania Just Transition Fund.

Piotr Piłat pełnił również funkcję w organach nadzorujących takich instytucji jak EVO Dom Maklerski i PFR Ventures. W swojej karierze zajmował się także restrukturyzacją w sektorze bankowym i doradztwem w zakresie pozyskiwania finansowania oraz zrównoważonego rozwoju.

Czytaj także: Piotr Skoczek powołany na stanowisko p.o. prezesa KBS

W Krakowskim Banku Spółdzielczym Piotr Piłat początkowo pełnił funkcję doradcy zarządu, gdzie odpowiadał za obszar umów z systemami gwarancji kredytowych oraz wykorzystanie środków europejskich na finansowanie lokalne. Jego doświadczenie i umiejętności stanowią kluczowe wsparcie dla banków w zakresie technologii i operacji.

Jego bogate doświadczenie i głęboka wiedza na temat sektora finansowego będą nieocenionym atutem dla Krakowskiego Banku Spółdzielczego w dalszym rozwoju i wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz operacji bankowych.

 „Cieszymy się na owocną współpracę i przyszłe sukcesy pod jego kierownictwem” – czytamy w komunikacie Banku.

Czytaj także: Klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego z dostępem do płatności mobilnych BLIK

Źródło: Krakowski Bank Spółdzielczy / KBS