Pekao TFI wpisane do ewidencji PPK

Pekao TFI wpisane do ewidencji PPK
Źródło: Pekao TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) zostało wpisane do ewidencji pracowniczych planów kapitałowych (PPK) prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju i dołączyło do grona instytucji finansowych, które mogą oferować PPK.

#Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zostało wpisane do ewidencji #PPK prowadzonej przez @Grupa_PFR @BankPekaoSA

Na potrzeby PPK Towarzystwo utworzyło fundusz Pekao PPK SFIO z dziewięcioma subfunduszami zdefiniowanej daty, zróżnicowanymi pod względem potencjału zysku i poziomu ryzyka odpowiednio do wieku uczestnika PPK. Subfunduszami będą zarządzać profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem na rynku krajowym i zagranicznym.

„To dla nas bardzo ważny moment z punktu widzenia możliwości oferowania firmom PPK w Pekao TFI. Jako najdłużej działające na polskim rynku towarzystwo funduszy inwestycyjnych, mamy bogate doświadczenie nie tylko w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi, ale również we współpracy z pracodawcami i ich pracownikami, przy tworzeniu podobnych pracowniczych programów emerytalnych PPE, które oferujemy od 20 lat” – powiedział prezes Pekao TFI Adam Jenkins, cytowany w komunikacie.

Więcej najnowszych wiadomości o PPK >>>

Wynagrodzenie za zarządzanie

Wynagrodzenie za zarządzanie będzie uzależnione od struktury portfela danego subfunduszu i będzie zmienne w czasie. Stawki dla uczestników PPK są w przedziale 0,24%-0,44%, przy czym do 30 czerwca 2020 r. Pekao TFI nie będzie w ogóle pobierać wynagrodzenia za zarządzanie.

„Wiemy, że najbliższe miesiące będą niezwykle gorącym okresem dla największych podmiotów, które już w tym roku będą tworzyć PPK dla swoich pracowników. Dlatego chcemy w jak największym stopniu odciążyć pracodawców w obowiązkach związanych z PPK i pomóc im sprawnie wdrożyć PPK w ich firmie” – powiedziała wiceprezes Pekao TFI Renata Wanat-Szelenbaum.

O wyborze partnera do wdrożenia PPK zadecyduje przede wszystkim łatwość implementacji PPK w firmie oraz wsparcie ze strony TFI w tym procesie. W kolejnym etapie ważna będzie efektywność zarządzanych środków oraz sprawna obsługa uczestników PPK w trakcie oszczędzania, podkreślono.

 

Cyfryzacja ma wspierać procesy związane z PPK

Grupa Pekao stawia na cyfryzację, która będzie wspierać procesy związane z PPK. Klienci będą mieli dostęp do swoich środków poprzez łatwe w obsłudze kanały zdalne. Pekao TFI przygotuje dla nich dedykowany serwis online oraz infolinię. Uczestnicy PPK będą mieli również możliwość składania dyspozycji w placówkach Banku Pekao na terenie całego kraju.

Pracodawcom Pekao TFI udostępni Serwis e-PPK, w którym w ciągu kilku minut będą mogli zawrzeć umowę o zarządzanie PPK. Do dyspozycji firm będzie również dedykowany na potrzeby PPK zespół pracowników Pekao TFI, a także specjalna infolinia.

Pekao TFI jest najstarszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych na polskim rynku kapitałowym, od kilkudziesięciu lat oferuje programy oszczędnościowe z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych, skierowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zakładów pracy. Pekao TFI wchodzi w skład Grupy Banku Pekao, który działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Źródło: ISBnews