ING podpowiada jak bez podatków oszczędzać na emeryturę

ING podpowiada jak bez podatków oszczędzać na emeryturę
Fot. stock.adobe.com / H_Ko
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski ponownie zachęca do odkładania na finansową przyszłość. Bank proponuje promocję na produkty emerytalne oraz prowadzi działania edukacyjne w Internecie, czytamy w informacji prasowej ING.

– Polacy niechętnie myślą o emeryturze – większość robi to sporadycznie, a aż 15% nie myśli o tym wcale. W ING zachęcamy nie tylko do myślenia o tym etapie życia, ale przede wszystkim do działania i zadbania odpowiednio wcześnie o swoją przyszłość finansową.

Rozpoczynamy kolejną akcję, w której edukujemy, inspirujemy i podpowiadamy Polakom konkretne narzędzia, które pomogą realizować plan oszczędzania na przyszłość we własnym tempie.

Kampanii produktowej towarzyszy cykl krótkich filmów edukacyjnych, w których zmierzymy się z popularnymi wśród Polaków mitami emerytalnymi, podpowiemy m.in.: jak bez podatków oszczędzać na emeryturę?; ile emerytury jest w składce ZUS? i dlaczego kobiety w kontekście emerytury wcale nie mają lepiej? – powiedziała Barbara Pasterczyk, dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

ING proponuje klientom promocję na produkty emerytalne. Po spełnieniu warunków promocji, określonych w regulaminie, Bank wypłaci premię w wysokości 150 zł na Otwarte Konto Oszczędnościowe klienta.

Jeśli klient spełni warunki zarówno dla IKE oraz jednego z IKZE, otrzyma nagrodę na łączną kwotę 300 zł. Zapisy do promocji trwają do 17 maja 2024 r.

Czytaj także: Finax wprowadza Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny na polski rynek

Klienci mają w ING do wyboru trzy produkty emerytalne

Bank umożliwia budowanie kapitału emerytalnego zarówno w oparciu o produkty oszczędnościowe, jak również inwestycyjne, które pozwalają na osiągnięcie wyższych zysków przy akceptacji ryzyka wahań wartości inwestycji w czasie.

Produkty emerytalne to szansa na zgromadzenie dodatkowych pieniędzy, ale też benefity podatkowe:

    IKE – we współpracy z Goldman Sachs TFI;

    IKZE Inwestycyjne – we współpracy z Goldman Sachs TFI;

    IKZE Oszczędnościowe.

W ramach IKE klient nie zapłaci podatku od zysków kapitałowych na koniec inwestycji (tzw. podatek Belki), jeśli wypłaci pieniądze po osiągnięciu określonego wieku, czyli zgodnie z ich przeznaczeniem (i po wpłatach na IKE w co najmniej 5 latach kalendarzowych).

W przypadku IKZE zaletą produktu jest możliwość skorzystania z ulgi podatkowej podczas składania deklaracji podatkowej PIT. Klient może sumę swoich wpłat na IKZE odliczyć od opodatkowanego dochodu z minionego roku. Może w ten sposób budować swoją finansową przyszłość oraz zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe.

Czytaj także: Podatki a IKE i IKZE – czy wyższa emerytura idzie w parze ze zwolnieniem z podatków? 

Gdzie szukać informacji o oszczędzaniu na emeryturę?

Promocję wspiera kampania edukacyjna w Internecie i mediach społecznościowych, w tym na TikToku.

Więcej o ofercie tu: Inwestycje i oszczędności | ING Bank Śląski

W ramach serii 12 filmów edukacyjnych, bloger finansowy Tomasz Jaroszek zmierzy się z mitami o emeryturze.

Pierwsze filmy już dostępne tu: Dodatkowe pieniądze na emeryturę | ING Bank

Źródło: ING Bank Śląski S.A. / ING