Pamiętamy – porywający koncert pod dyrekcją maestro Jerzego Maksymiuka

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bs.plonsk.02.400x13118 września w kościele parafii św. M. M. Kolbe w Płońsku odbył się koncert "Pamiętamy" w 75. Rocznicę napaści sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r. Koncert odbył się w ramach obchodów Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła oraz X Dnia Banku Spółdzielczego w Płońsku. Bank Spółdzielczy w Płońsku był głównym mecenasem koncertu. Przybyłych gości powitali: Proboszcz ks. kan. mgr Zbigniew Sajewski oraz Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik. W imieniu Banku przybyłych gości powitała Prezes Teresa Kudlicka, która w krótkich słowach podziękowała organizatorom za możliwość współuczestnictwa w tym bardzo ważnym i wzniosłym kulturalnym przedsięwzięciu.

Przed liczną publicznością wystąpiła Orkiestra Sinfonietta Cracovia, jedna z najlepszych orkiestr w Polsce i Europie pod dyrekcją światowej sławy dyrygenta, kompozytora i pianisty maestro Jerzego Maksymiuka. Artyści zagrali utwory K. Pendereckiego, W. Kilara, J. Maksymiuka, A. Dvoraka, W. A. Mozarta. Melomani byli pod wrażeniem nie tylko kunsztu wykonawczego, ale również niezwykłej osobowości dyrygenta – człowieka ciepłego, otwartego i dowcipnego. Muzycy przenieśli słuchaczy na chwilę w magiczny świat cudownych dźwięków. Płońska publiczność zgotowała wspaniałym muzykom owacje na stojąco.

Sinfonietta Cracovia to zespół, który łączy w sobie niesłychaną żywiołowość z profesjonalizmem najwyższej próby. Potencjał artystyczny i młodość orkiestry oraz jej otwartość na wszelkie dziedziny i wymiary muzyki, jak również łatwość, z jaką przenosi się od repertuaru kameralnego do pełnej symfoniki – stawiają ją w rzędzie najwybitniejszych zespołów kameralnych w Polsce i w Europie, gdzie ma znakomite notowania wśród melomanów i recenzentów.

Źródło: www.bsplonsk.pl