Nowe widżety w aplikacji mBanku

Nowe widżety w aplikacji mBanku
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ważnym punktem strategii mBanku jest wspieranie klientów w tym, by ich finanse były zdrowe. Podstawą do tego jest ich dobre zrozumienie. Aby to ułatwić Bank stworzył w 2022 roku i stale rozwija, usługę menedżera finansów (PFM). Od teraz dostęp do niej w aplikacji będzie jeszcze łatwiejszy. Bank „przypiął” ją jako widżety na pulpicie nad historią operacji, poinformował Bank.

Na pulpicie aplikacji mobilnej mBanku (wersja od 3.68.0), pojawią się nowe widżety, czyli elementy graficzne, na których pokazane będą najważniejsze informacje prezentowane w ramach usługi menedżera finansów (PFM – Personal Finance Management).

Na kaflach pojawi się:

  • informacja o tym, ile wydaliśmy od początku miesiąca,
  • porównanie tej kwoty do wydatków za analogiczny okres miesiąc wcześniej,
  • oraz informacja na jaką kategorię wydaliśmy najwięcej pieniędzy.

Czytaj także: mBank ze stratą 83,02 mln zł netto w III kwartale 2023 roku

Wydatki pod kontrolą

– Według badań amerykańskiej agencji CFPB (Consumer Financial Protection Bureau), konsumenci ograniczają kompulsywne zakupy, lepiej planują budżet i trzymają się ustalonego planu finansowego, jeśli mają na bieżąco dostęp do informacji o swoich wydatkach.

A my chcemy ich w tym wspierać, dlatego właśnie konsekwentnie rozwijamy naszego menedżera finansów i dajemy mu tak istotne miejsce na pulpicie w aplikacji – wyjaśnia Łukasz Wiktor, dyrektor departamentu omnichannel w mBanku.

Widżety z PFM-em pojawią się nad historią operacji, ale klient będzie mógł sam je przesunąć niżej – pod listę operacji.

– Od dłuższego czasu zmieniamy aplikację mobilną tak, aby klient mógł ją dopasować do swoich wymagań. Tak jest już np. z kaflami produktowymi, które są na samej górze pulpitu. Klient sam decyduje czy po zalogowaniu do aplikacji najpierw chce zobaczyć stan konta czy może uspokoić się widokiem stanu oszczędności – dodaje Łukasz Wiktor.

Nowe widżety w aplikacji mBanku
Źródło: mBank

Czytaj także: Wydarzenia i Opinie | BankTech 2023 | Klient zanurzony w technologii

Menedżer finansów mBank

Usługę menedżera finansów mBank uruchomił w kwietniu 2022 roku. Dzisiaj korzysta z niej regularnie blisko 40 proc. użytkowników aplikacji. Pomaga ona klientom w bieżącej analizie budżetu oraz planowaniu przyszłych wydatków i zarządzaniu nimi.

Dane prezentowane są na wykresie, pod którym pojawia się podsumowanie poszczególnych kategorii wydatków i wpływów. Po wejściu w daną kategorie można ją dalej analizować. Klient może też ustawić sobie ogólny limit na wydatki w danym miesiącu.

Bank pomaga trzymać się tego planu. Wysyła np. alerty, że zbliżamy się do jego przekroczenia.

Zmiany w aplikacji tradycyjnie już udostępniane są stopniowo. Nie każdy po ściągnięciu nowej wersji będzie je od razu widział. Nastąpi to najpóźniej do końca listopada ‘23.

Czytaj także: Doskonałe wyniki mBanku zniwelowane przez odpisy na ryzyko prawne kredytów frankowych

Źródło: mBank