Nowe certyfikaty strukturyzowane Turbo w ofercie GPW

Nowe certyfikaty strukturyzowane Turbo w ofercie GPW
Fot. stock.adobe.com / MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) od 31 maja 2024 roku dostępne są nowe certyfikaty strukturyzowane Turbo na akcje sześciu największych i najbardziej rozpoznawanych globalnie marek notowanych na amerykańskiej giełdzie: Berkshire Hathaway, Booking Holdings, The Coca-Cola, Exxon Mobil, Spotify Technology, Super Micro Computer, podała Giełda.

„Sześć nowych certyfikatów strukturyzowanych Turbo opartych na kursach akcji spółek z amerykańskiego rynku jest już dostępnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółki, które są instrumentami bazowymi nowych certyfikatów, należą do największych i najbardziej rozpoznawanych globalnie marek, a klienci korzystają z ich produktów i usług na całym świecie” – czytamy w komunikacie.

Emitentem certyfikatów jest ING Bank N.V.

Czytaj także: Certyfikaty Tracker na indeks DAX są już dostępne na GPW

Światowe giganty gospodarcze

Spółki z amerykańskiego rynku, które są instrumentami bazowymi nowych certyfikatów na GPW to:

Berkshire Hathaway Inc. (Class B) – amerykański konglomerat, jedna z największych spółek publicznych na świecie, zarządzana przez Warrena Buffetta, z siedzibą w Omaha, w stanie Nebraska.

Booking Holdings Inc. – amerykański dostawca usług turystycznych i restauracyjnych w zakresie rezerwacji online oraz usług pokrewnych. Spółka oferuje swoje usługi za pośrednictwem sześciu marek skierowanych do konsumentów: Booking.com, priceline.com, agoda.com, Rentalcars.com, KAYAK oraz OpenTable Inc (OpenTable).

Exxon Mobil Corp. – spółka paliwowa utworzona w 1999 roku w wyniku połączenie dwóch przedsiębiorstw Exxon i Mobil. Założona pośrednio przez Johna D. Rockefellera, który założył przedsiębiorstwo Standard Oil. Siedziba koncernu znajduje się w Irving, w Teksasie.

Spotify Technology SA – to szwedzka firma założona w 2006 roku, oferująca natychmiastowy dostęp do świata muzyki. Jej akcje od 2018 roku notowane są na NYSE. Firma jest znana na całym świecie ze względu na swoją platformę streamingową, która oferuje zarówno bezpłatne, finansowane reklamami, jak i płatne subskrypcje premium.

Super Micro Computer Inc. – amerykańska firma IT, która projektuje, rozwija, produkuje oraz sprzedaje serwery oparte na architekturze x86 dla procesorów Intel oraz AMD.

The Coca-Cola Co. – jeden z największych na świecie producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów bezalkoholowych. Siedziba firmy mieści się w Atlancie, w stanie Georgia. Największym rynkiem sprzedaży koncernu są Stany Zjednoczone.

Czytaj także: Nowy prezes GPW Tomasz Bardziłowski o priorytetach swojej kadencji

11 certyfikatów strukturyzowanych Turbo już na parkiecie GPW

Na GPW dostępnych jest już 11 certyfikatów Turbo opartych na cenach akcji z amerykańskiego rynku.

Pod koniec kwietnia 2024 roku w ofercie GPW znalazły się certyfikaty Tracker oparte na kursie indeksu DAX Net Return wyemitowane przez ING Bank N.V. To pierwsze certyfikaty Tracker tego emitenta na warszawskim parkiecie.

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie, za pośrednictwem certyfikatów wyemitowanych przez ING Bank N.V., mają już dostęp do 51 różnych instrumentów bazowych z całego świata, w tym do akcji tzw. Wspaniałej Siódemki (Alphabet, Amazon, Apple, Microsoft, Meta, Nvidia, Tesla).

Czytaj także: GPW liczy na przełamanie stagnacji w debiutach

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych / GPW, ISBnews