Nowa usługa doradztwa inwestycyjnego w Alior Banku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

alior.bank.01.400x200Alior Bank, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, udostępnił swoim klientom nową usługę doradztwa inwestycyjnego. Indywidualne rekomendacje dostosowane do profilu inwestycyjnego zainteresowanego są już dostępne od poziomu 5 000 zł aktywów.

Łącząc dostęp do wiedzy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym oraz swobodę samodzielnego podejmowania decyzji, Alior Bank udostępnił usługę doradztwa inwestycyjnego w innowacyjnej formie. Już od 5 000 zł klienci mają dostęp nie tylko do szerokiej gamy produktów inwestycyjnych, ale również do spersonalizowanej usługi doradztwa na najwyższym poziomie.

W zależności od oczekiwań, wiedzy i doświadczenia klienta, Alior Bank oferuje trzy modele współpracy:

Doradztwo inwestycyjne portfelowe – od 5 000 zł środków przeznaczonych na inwestycje.

W ramach usługi klient będzie otrzymywał rekomendacje inwestycyjne zawierające propozycję portfela dopasowanego do jego profilu inwestycyjnego, składającego się z funduszy inwestycyjnych. Rekomendowany portfel będzie na bieżąco monitorowany i aktualizowany w zależności do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Doradztwo inwestycyjne portfelowe – od 100 000 zł środków przeznaczonych na inwestycje.

W ramach usługi klient będzie otrzymywał rekomendacje inwestycyjne zawierające propozycję portfela dopasowanego do jego profilu inwestycyjnego, składającego się, w zależności od deklaracji klienta, z funduszy inwestycyjnych lub instrumentów giełdowych. Rekomendowany portfel będzie na bieżąco monitorowany i aktualizowany w zależności do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Doradztwo inwestycyjne indywidualne – od 400 000 zł środków przeznaczonych na inwestycje.

W tym modelu, oprócz rekomendacji portfela inwestycyjnego dostosowanego do indywidualnych potrzeb, makler papierów wartościowych lub doradca inwestycyjny przeanalizuje również dotychczasowe inwestycje klienta, jeżeli takie będzie jego życzenie.

W zależności od wcześniej uzgodnionej strategii inwestycyjnej, rekomendacje będą dotyczyć pojedynczego instrumentu finansowego lub wskazanej grupy instrumentów finansowych.

Przygotowywane przez nas strategie cechuje orientacja na wynik i odpowiednie zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym, dzięki czemu oferowane rozwiązania są kompleksowe i w pełni dostosowane do indywidualnej sytuacji klienta i realiów rynków finansowych – tłumaczy Radosław Piotrowski, Dyrektor ds. Doradztwa Inwestycyjnego w Alior Banku.

Źródło: Alior Bank