Mastercard i Nexi razem rozwijają innowacje w otwartej bankowości

Mastercard i Nexi razem rozwijają innowacje w otwartej bankowości
Źródło: Mastercard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nexi, europejska firma z sektora PayTech, wybrała Mastercard na swojego strategicznego partnera do obsługi płatności opartych na otwartej bankowości w Europie. Dzięki tej współpracy rozwiązanie Mastercard Open Banking ułatwi płatności w e-commerce wykorzystując bramki płatnicze Nexi, z których korzystają sprzedawcy w całej Europie, poinformował Mastercard.

Mastercard i Nexi wspólnie rozbudują zintegrowany ekosystem płatności cyfrowych, oparty na rozwiązaniach otwartej bankowości Mastercard, aby zaoferować konsumentom jeszcze większy wybór bezpiecznych i wygodnych sposobów e-płatności.

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych metod płatniczych, otwarta bankowość umożliwia każdemu posiadaczowi konta bankowego dokonywanie szybkich płatności cyfrowych na konto sprzedawcy.

Są one inicjowane natychmiastowo za pośrednictwem istniejących protokołów uwierzytelniania w banku konsumenta, w tym danych biometrycznych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do wykonania płatności, dzięki czemu płatność jest łatwa i wygodna.

Korzyść dla sprzedawców to autoryzacja i rozliczanie płatności w czasie rzeczywistym, dzięki czemu uzyskują szybki dostęp do środków, a w efekcie lepsze zarządzanie przepływem gotówki i przychodów.

Czytaj także: Polacy w raporcie GFT liderami w pozytywnym nastawieniu do otwartej bankowości

Metoda płatności bezpośrednio powiązana z rachunkiem konsumenta

– Cieszymy się, że we współpracy z Nexi możemy opracować metodę płatności bezpośrednio powiązaną z rachunkiem konsumenta, która zwiększy wybór płatności i sprawi, że zakupy online staną się bardziej płynne i bezpieczne.

Od ponad pięciu dekad tworzymy bezpieczne i nowoczesne rozwiązania w ramach naszej globalnej sieci płatniczej. Teraz, dzięki kolejnym innowacjom, w tym technologii otwartej bankowości, Mastercard zapewnia konsumentom i firmom w całej Europie dostęp do jeszcze bardziej innowacyjnych form płatności – powiedział Bart Willaert, Executive Vice President, International Open Banking w Mastercard.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Technologie | Prezenty jak najbardziej na czasie

Mastercard i Nexi – innowacyjne partnerstwo w zakresie open banking

– Z radością ogłaszamy naszą strategiczną współpracę z Mastercard, dzięki której będziemy mogli wykorzystać moc rozwiązań otwartej bankowości w Europie, aby skalować i poszerzać nasze możliwości oraz zwiększać wygodę klientów w zakresie płatności.

Dzięki partnerstwu z Mastercard i wykorzystaniu wiodącej pozycji i doświadczenia firmy w zakresie otwartej bankowości, a także zaufanej infrastruktury płatniczej, zwiększymy nasz potencjał do usprawniania cyfrowej transformacji płatności w Europie – powiedział Omar Haque, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Nexi.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Technologie | Gra z trendami | Jak banki odnajdują się w cyfrowej transformacji

Źródło: Mastercard