ING Bank Śląski: 1 mln zł nagród w 2. edycji konkursu dla start-upów i młodych naukowców

ING Bank Śląski: 1 mln zł nagród w 2. edycji konkursu dla start-upów i młodych naukowców
Fot. stock.adobe.com/Savvapanf Photo ©
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ING Banku Śląskim ruszyła druga edycja konkursu w ramach Programu Grantowego ING, skierowanego do startupów i młodych naukowców, na najlepsze rozwiązania dotyczące zrównoważonej konsumpcji i produkcji, podał bank. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października 2022 r. Pula nagród to 1 mln zł.

„W pierwszej edycji Programu Grantowego ING, która wystartowała wiosną, aż 197 startupów i młodych naukowców odpowiedziało na nasze wyzwanie. Poszukiwaliśmy rozwiązań, które wpłyną na poprawę efektywności energetycznej, zwiększą wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomogą w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Tak duży odzew pokazał, jak wiele fantastycznych innowacji powstaje na polskim rynku. Uważamy, że warto je wspierać i promować, bo są one realną szansą na zmianę. Wiele ciekawych pomysłów ze względu na brak wsparcia finansowego lub merytorycznego po prostu nie ma szansy na rozwój. Szkoda by było, gdyby z tego powodu jakieś przełomowe rozwiązanie nie ujrzało światła dziennego” – powiedziała wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank: rusza piąta edycja akceleracyjnego programu RBL_START; dla zwycięzców 10 tys. euro >>>

W tej edycji konkursu zostaną wyłonione najbardziej innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwanie: Jak możemy zapewnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję? Bank poszukuje rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, obniżą poziom generowania odpadów i pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności.

Granty na dalszy rozwój projektów

Najlepsze rozwiązania zgłoszone do konkursu otrzymają granty na dalszy rozwój projektów. Za pierwsze miejsce jest to 400 tys. zł, za drugie miejsce 300 tys. zł, a za trzecie miejsce 150 tys. zł. Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł, podano w informacji.

„Wspieramy innowacje z zakresu zrównoważonego rozwoju poprzez granty na dalszy rozwój projektów. Oprócz tego zapewniamy wsparcie doświadczonych mentorów, możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z wybranymi klientami banku i szeroką promocję, co szczególnie docenili zwycięzcy pierwszej edycji Programu. Dzięki tym działaniom najlepsze zespoły dostają wiatru w żagle – zyskują rozpoznawalność, nowych klientów czy inwestorów. Pokazując eko innowacje, chcemy zachęcać do bycia przedsiębiorczym i podejmowania inicjatywy. Chcemy również inspirować do wprowadzania zmian dobrych dla planety i transformowania biznesów na bardziej zrównoważone środowiskowo” – wskazała Chief ESG Innovation Officer ING Banku Śląskiego Małgorzata Jarczyk-Zuber.

Wyboru najlepszych rozwiązań dokona kapituła konkursu złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. Ogłoszenie finalistów nastąpi 31 października. Zwycięzcy wyłonieni zostaną 1 grudnia podczas gali finałowej.

Rozwiązania można zgłaszać przez formularz online dostępny na stronie www.ing.pl/programgrantowy. Znajduje się tam również regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje.

Deklaracja Ekologiczna ING

W połowie 2021 roku ING Bank Śląski ogłosił Deklarację Ekologiczną w której zapowiedział, że przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie odnawialnych źródeł energii i projektów proekologicznych oraz utworzy program grantowy dla startupów i młodych naukowców na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju z rocznym budżetem 2 mln zł.

ING podkreśla, że posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów kredytowych, wspierających rozwiązania ekologiczne. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Niedawno w ofercie pojawił się kredyt inwestycyjny wspierający zrównoważony rozwój, z marżą 0% w pierwszym okresie inwestycji, skierowany do szerokiego grona średnich i dużych firm.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 201,65 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews