FTBS 2023: laureaci Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022”

FTBS 2023: laureaci Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022”
FTBS 2023. Fot. Michał Wagner
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w III edycji Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022”.

Wyróżniono banki i firmy technologiczne w ramach trzech kategorii konkursowych:  

  • Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej
  • Kompleksowe rozwiązania firm IT dedykowane dla bankowości spółdzielczej
  • Zespoły IT w sektorze bankowości spółdzielczej.

Celem Konkursu jest promowanie najlepszych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania banków spółdzielczych i banków zrzeszających oraz całego sektora bankowości spółdzielczej, jak również zapewniają sprawną obsługę i oferowanie najwyższej jakości usług klientom banków spółdzielczych.

Czytaj także: Bankowość spółdzielcza potrzebuje integracji rozwiązań technologicznych

Nagrody i wyróżnienia otrzymali przedstawiciele banków spółdzielczych i zrzeszających, Systemów Ochrony Instytucjonalnej oraz dostawców technologicznych – którzy swoją codzienną pracą i zaangażowaniem przyczynili się i cały czas przyczyniają do transformacji cyfrowej banków spółdzielczych i zrzeszających oraz budowy nowoczesnego, funkcjonalnego i bezpiecznego sektora bankowości spółdzielczej w Polsce.

– To właśnie dzięki – dziś nagrodzonym i wyróżnionym – możliwe jest wspieranie innowacyjności, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zwiększanie dostępności i jakości usług, pokonywanie barier i zapewnianie bezpieczeństwa w sektorze bankowości spółdzielczej – mówił Bartosz Kublik, wiceprezes Związku Banków Polskich podczas uroczystości wręczania nagród i wyróżnień.

Czytaj także: Prezes Krakowskiego Banku Spółdzielczego o AI, Metaverse i bankowości lokalnej

Decyzją Kapituły Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022” w uznaniu za pracę na rzecz rozwoju sektora bankowości spółdzielczej w ramach kategorii NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ nagrodę przyznano Bankowi Spółdzielczemu w Aleksandrowie Łódzkim oraz Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Krakowski Bank Spółdzielczy, SGB-Bank S.A., Spółdzielnia Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS.

W kategorii KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA FIRM IT DEDYKOWANE DLA BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ nagrodę otrzymały firmy: Basement Sp. z o.o. oraz Hitachi Europe Ltd., a wyróżnienia Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych Sp. z o.o., Biuro Informacji Kredytowej S.A. oraz MIS Sp. z o.o.

W kategorii ZESPOŁY IT W SEKTORZE BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ nagrodą uhonorowano Zespół Technologii Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.

Szczegółowe informacje dot. założeń Konkursu dostępne są na stronie:

https://www.zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/III-edycja-Konkursu-Spoldzielcza-Technologia-Roku-2022

FTBS 2023, Konkurs Spółdzielcza Technologia Roku, nagrody
FTBS 2023. Fot. Michał Wagner

Czytaj także: Chmura społecznościowa pozwala na dynamiczny rozwój cyfrowy banków spółdzielczych przy wydatnym wsparciu Zrzeszenia

Źródło: Związek Banków Polskich / ZBP