Ewelina Pałubicka wiceprezeską SGB-Banku

Ewelina Pałubicka wiceprezeską SGB-Banku
Ewelina Pałubicka. Źródło: SGB-Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. powołała Ewelinę Pałubicką na stanowisko wiceprezeski Zarządu SGB-Banku na czteroletnią kadencję. Wiceprezeska będzie nadzorowała pion biznesu, za który odpowiadał do tej pory Andrzej Chmielecki. Jest jedną z nielicznych kobiet w strukturach zarządczych ogólnopolskich banków, czytamy w informacji prasowej Banku.

Ewelina Pałubicka, dotychczasowa prezeska Zarządu Żuławskiego Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Gdańskim, posiada ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze bankowym.

Jest absolwentką wydziału finansów i bankowości Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości. Zdobyła również dyplom MBA w Wyższej Szkole Bankowej w partnerstwie z The University of Northampton.

Była również wiceprzewodniczącą Rady Zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej i pozostaje przewodniczącą Rady Nadzorczej spółki akcyjnej SGB Faktoring.

Nowa wiceprezeska ma naturę społeczniczki, co sprawia, że angażuje się w wiele przedsięwzięć i szeroko pojętych działań na rzecz wspólnego dobra.

Od 2014 roku współtworzy i prowadzi lokalną Fundację Mikael, która skupia się na działaniach pomocowych oraz aktywnościach na rzecz żuławskiego środowiska. Wierzy, że każdy może dzielić się z innymi swoimi możliwościami i potencjałem – czasem, pracą, talentem czy pieniędzmi. Dlatego uwielbia działać oraz tworzyć. Dzięki temu poznaje inspirujących ludzi i „ładuje wewnętrzne akumulatory”.

Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Tucholi 51. bankiem SGB w SUS

Nowa wiceprezeska Zarządu SGB-Banku o swoich planach

W pierwszym wywiadzie udzielonym e-magazynowi „Bank Spółdzielczy” (premiera wkrótce) po swoim powołaniu na stanowisko wiceprezeski Zarządu SGB-Banku, Ewelina Pałubicka powiedziała między innymi:

– Moim celem nie jest rewolucja, ale ewolucja. Zamierzam wspierać i rozwijać to, co działa dobrze, jednocześnie identyfikując obszary, które mogą być udoskonalone. Skupię się na innowacjach, które mogą przynieść korzyści klientom i usprawnić procesy wewnętrzne banku.

Wierzę w otwarty dialog z zespołem i partnerami biznesowymi, aby wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania. Moją wizją jest bank nowoczesny i jednocześnie bliski klientom, z silnym naciskiem na budowanie trwałych relacji i zaufania.

Mam nadzieję, że moje doświadczenie i świeże spojrzenie przyczynią się do dalszego sukcesu SGB-Banku.

Czytaj także: Usługa monitorowania kart (FDS) dostępna w bankach spółdzielczych SGB

Nowy skład Zarządu SGB-Banku

Andrzej Chmielecki przez wiele lat z wielkim zaangażowaniem pracował na rzecz bankowości spółdzielczej.

Teraz nadal będzie wspierał działania Grupy SGB i dzielił się swoim doświadczeniem zarówno z Eweliną Pałubicką, jak i całym zarządem. 

Obecnie Zarząd SGB-Banku pracuje w składzie:

Mirosław Skiba, prezes Zarządu;

Ewelina Pałubicka, wiceprezeska Zarządu;

Karol Wolniakowski, wiceprezes Zarządu;

Błażej Mika, wiceprezes Zarządu.

Czytaj także: Prezes SGB-Bank o popycie na kredyt inwestycyjny

Źródło: SGB-Bank SA