eurobank uruchomił TokenGSM dla systemu Windows Phone

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130413.eurobank.token.01.150x185Nowa aplikacja na Windows Phone

Od 10 kwietnia klienci posiadający modele telefonów takich producentów jak m.in.: Nokia, HTC, LG czy Samsung  będą mogli korzystać ze specjalnej wersji TokenaGSM. Nowa aplikacja powstała z myślą o osobach posiadających w swoim smartfonie system Windows Phone.

Aplikacja posiada takie same funkcjonalności jak inne TokenyGSM eurobanku – generuje jednorazowe kody służące do logowania i autoryzacji operacji w serwisie bankowości internetowej eurobank online. Nowy TokenGSM działa zarówno na telefonach z systemem Windows Phone 7.5, jak również na najnowszej wersji – Windows Phone 8. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Windows Phone Market. Przed pierwszym użyciem konieczna jest jej aktywacja.

Cechy TokenówGSM

eurobank jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych banków na świecie, który zaproponował swoim klientom korzystanie z TokenówGSM. TokenGSM jest przygotowaną we współpracy z firmą Wheel Systems aplikacją, która jest instalowana na telefonie komórkowym klienta. Służy ona bezpiecznemu korzystaniu z bankowości internetowej.

Zadaniem tokena jest generowanie jednorazowych kodów, które pozwalają na bezpieczne logowanie i autoryzację transakcji w serwisie eurobank online. Zaletą TokenaGSM jest przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo oraz to, że jest on zainstalowany w telefonie i nie wymaga noszenia oddzielnego urządzenia. Skorzystanie z TokenaGSM wymaga podania kodu PIN, który ustalany jest samodzielnie przez użytkownika.

Bezpieczeństwo eurobank online

W bankowości internetowej eurobanku duży nacisk został położony na zapewnienie klientom jak najwyższego bezpieczeństwa korzystania z serwisu. Starania banku w zakresie bezpieczeństwa wielokrotnie zostały docenione przez inne instytucje, m.in. pierwsze miejsce w rankingu portalu finansowego Bankier.pl za „Najnowocześniejsze zabezpieczenia w bankowości internetowej w Polsce” (2009) i pierwsze miejsce w rankingu Dziennika Internautów jako „Najbezpieczniejszy bank w Polsce” (2011). Obecnie bezpieczeństwo i wygoda korzystania z eurobank online zostały udostępnione użytkownikom coraz bardziej popularnego w Polsce systemu, jakim jest Windows Phone.

Źródło: Euro Bank SA