Elavon oraz Bank Santander finalizują umowę na dostarczanie usług płatniczych w Hiszpanii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

elavon.250x150Dzięki Joint Venture marka Santander wraz z technologicznymi innowacjami oferowanymi przez Elavon będzie dostępna dla hiszpańskich firm.

Elavon – wiodący, globalny dostawca rozwiązań dotyczących płatności i Bank Santander – międzynarodowa instytucja finansowa działająca dla ponad 100 milionów klientów, obsługiwanych na 10 największych rynkach przez 15 000 oddziałów, potwierdziły utworzenie spółki joint venture (JV) w Hiszpanii. Spółka powołana została w celu uzyskania zgody od instytucji nadzorującej w październiku 2012 roku. Elavon jest spółką całkowicie zależną od U.S. Bancorp (NYSE: USB).

Umowa ustanawia JV, Santander Elavon Merchant Services, z której 51% będzie należało do firmy Elavon, a pozostałe 49% do Santander. Spółka przejmuje odpowiedzialność za dotychczasowych klientów handlowych Santander oraz wykorzystuje rozległą sieć oddziałów banku w celu pozyskania nowych partnerów. Dzięki wyspecjalizowanym zespołom JV zapewni swoim klientom obsługę, wsparcie i innowacyjne rozwiązania zaprojektowane, tak aby umożliwić działalność handlową przedsiębiorstwom różnej wielkości.

Na czele nowopowstałej organizacji stanął Juan Golmayo, który ma ponad 20 letnie doświadczenie w sektorze płatności bezgotówkowych. Wcześniej pracował w Iberia Cards będącym wiodącym emitentem kart płatniczych w Hiszpanii, należącym do linii lotniczych Iberia, Banco Popular, BBVA i Bankia.

Santander Elavon Merchant Services przyniesie wiele benefitów klientom biznesowym różnej wielkości w całej Hiszpanii, a kompetencje Juan Golmayo pozwolą wykorzystać rozwiązania dotychczas sprawdzające się na rynku lokalnym” – powiedział Simon Haslam, prezes rynku międzynarodowego Elavon. „JV wykorzystuje to co najlepsze, w ofercie Santander i Elavon: począwszy od dostarczenia globalnych kont od jednego dostawcy źródłowego dla całego portfela przedsiębiorcy, po zaspokojenie potrzeb małych klientów biznesowych” – dodał Haslam.

Nowe JV rozszerza istniejący od 2003 roku związek między Elavon i Santander, kiedy to firmy rozpoczęły współpracę w zakresie usług płatniczych w obcych walutach dla hiszpańskich detalistów. Nowa spółka wzmacnia również relacje obu firm w Wielkiej Brytanii, Polsce, Meksyku i Puerto Rico.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej kooperacji z firmą Elavon. Okazało się, że nasza współpraca przynosi obopólne korzyści na każdym rynku, na którym działamy razem” – powiedział Enrique Garcia Candelas, wiceprezes Commercial Banking Santander w Hiszpanii. „JV jest kolejnym przykładem na to, w jaki sposób zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług„.

Źródło: Elavon