DM PKO Banku Polskiego najlepszym biurem dla klientów indywidualnych według Forbesa

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140927.pko.bank.polski.01.400Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w rankingu Najlepszych biur maklerskich w ocenie inwestorów indywidualnych miesięcznika Forbes. Otrzymał zdecydowanie najwyższe noty, wygrywając w sześciu ocenianych kategoriach. Jest także jednym z najlepszych biur maklerskich dla klientów instytucjonalnych i posiada jeden z najlepszych zespołów maklerów obsługujących instytucje.

Klienci indywidualni docenili funkcjonalność platformy informatycznej, jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, jakość analiz i rekomendacji, ofertę edukacyjną oraz dostęp do informacji i notowań.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego konsekwentnie umacnia pozycję rynkową, jest doceniany zarówno przez klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Staramy się odpowiadać na ich rosnące potrzeby dostarczając wysokiej jakości usługi, produkty analityczne oraz unikalną wiedzę naszych pracowników, gdyż dla wielu inwestorów możliwość kontaktu z maklerem ma istotne znaczenie. Angażujemy się także w liczne działania edukacyjne mające na celu poszerzenie wiedzy w zakresie zasad funkcjonowania rynku kapitałowego i propagowania inwestycji giełdowych – mówi Błażej Borzym, pełniący obowiązki Dyrektora Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ponadto czterech maklerów DM PKO Banku Polskiego znalazło się w czołówce Rankingu maklerów instytucjonalnych, wyróżniającego konkretnych sales traderów. Dodatkowo dwóch awansowało z odległych pozycji uzyskanych w ubiegłym roku.

Od kilku lat Dom Maklerski PKO Banku konsekwentnie umacnia pozycję rynkową zarówno w segmencie klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

DM PKO Banku Polskiego posiada największą w Polsce sieć dystrybucji usług maklerskich składającą się z 33 Punktów Obsługi Klienta i 1082 Punktów Usług Maklerskich. Utrzymuje wysoką 2. pozycję pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych. Na koniec sierpnia obsługiwał prawie 187 tys. rachunków. Utrzymał wysoką 2. pozycję w udziale w obrotach. Po 8 miesiącach tego roku udział ten wyniósł 10,1 proc.

DM PKO Banku Polskiego jest również jednym z liderów rynkowych w zakresie usług oferowania instrumentów finansowych oraz M&A. W pierwszej połowie 2014 r. DM PKO był współprowadzącym księgę popytu w największej pod względem wartości w tym okresie, pierwszej ofercie publicznej spółki Alumetal S.A., jak również współzarządzał IPO spółki Torpol S.A. Dodatkowo brał udział w transakcjach ABB (przyspieszonej budowy księgi popytu) PKP Cargo S.A. oraz PGE S.A.

Źródło: PKO Bank Polski