Comarch zrealizował projekt Cloud dla ZUS

Comarch zrealizował projekt Cloud dla ZUS
Fot. stock.adobe.com / artbot
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Comarch zakończył realizację projektu Cloud dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po podzielonych na sześć etapów pracach ZUS otrzymał infrastrukturę chmurową niezależną od dostawcy i przyjazną w obsłudze dla jej użytkowników, podała Spółka. Wdrożenie zwiększyło wydajność także operacyjną i zapewniło dostępność do kluczowych systemów IT na poziomie 99,99%.

„Współpraca z Comarch była kluczowa dla poprawy efektywności ZUS.

Doświadczenie Comarch w podobnych projektach, zaangażowanie i skrupulatne planowanie zapewniły wolną od ryzyka i bezpieczną migrację” – powiedział dyrektor Departamentu Eksploatacji Infrastruktury Informatycznej w ZUS Grzegorz Zaremba, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad uchyleniem ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej (CIE)

ZUS ma już infrastrukturę chmurową niezależną od dostawcy

Prace nad przedsięwzięciem trwały 2,5 roku i zostały podzielone na sześć etapów. Całość obejmowała m.in. stworzenie i wdrożenie środowiska chmury prywatnej, migrację istniejących serwerów wirtualnych na platformę chmurową oraz wirtualizację serwerów fizycznych.

W rezultacie ZUS otrzymał infrastrukturę chmurową niezależną od dostawcy i przyjazną w obsłudze dla jej użytkowników.

Dzięki wdrożeniu została także zwiększona wydajność operacyjna i zapewniono dostępność do kluczowych systemów IT na poziomie 99,99%, co pomoże odnotować roczne oszczędności sięgające ośmiocyfrowych kwot, wskazano w informacji.

Czytaj także: Wiceminister cyfryzacji o AI i o odporności cyfrowej państwa

Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku; spółka wchodzi w skład indeksu mWIG40.

W 2023 roku miała 1,82 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews