Cezary Kocik został warunkowo powołany na prezesa mBanku

Cezary Kocik został warunkowo powołany na prezesa mBanku
Cezary Kocik. Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza mBanku warunkowo powołała Cezarego Kocika na stanowisko prezesa zarządu, podał bank. Obejmie on funkcję po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz po zakończeniu pełnienia funkcji przez obecnego prezesa - Cezarego Stypułkowskiego. Natomiast Krzysztof Bratos został rekomendowany na stanowisko wiceprezesa mBanku

W końcu kwietnia 2024 roku mBank podał, że Komisja ds. Wynagrodzeń i Nominacji mBanku zarekomendowała radzie nadzorczej kandydaturę Cezarego Kocika na stanowisko prezesa Banku, a rada nadzorcza przyjęła rekomendację Komisji.

Pod koniec marca br. rada nadzorcza mBanku powołała w skład zarządu Banku siedem osób, w tym prezesa Cezarego Stypułkowskiego na kadencję rozpoczynającą się 28 marca 2024 r., przy czym podano, że będzie on pełnił swoją funkcję do dnia odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zatwierdzającego sprawozdanie finansowe mBanku za 2024 rok.

Cezary Kocik od 2012 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej. Od 2004 r. tworzył wraz z zespołem bankowości detalicznej mBanku kompleksową ofertę produktów i usług dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i małych firm na 3 rynkach: polskim, czeskim i słowackim. Dodatkowo nadzorował segment klientów private banking i wealth management, biuro maklerskie oraz TFI.

Zanim związał się z mBankiem, doświadczenie zdobywał w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz w obszarze ryzyka. Kierował między innymi jednym z największych oddziałów Banku Pekao S.A. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse i Bankowość.

W 2015 r. ukończył Advanced Management Program AMP w Harvard Business School, a w marcu 2018 r. kurs Strategic Management in Banking w INSEAD. Posiada licencję maklera papierów wartościowych. 

Czytaj także: Prezes mBanku o kredytach frankowych i wyzwaniach dla swojego następcy

Krzysztof Bratos rekomendowany na stanowisko wiceprezesa mBanku

Komisja ds. Wynagrodzeń i Nominacji rady nadzorczej mBanku zarekomendowała radzie nadzorczej wybór Krzysztofa Bratosa jako kandydata na stanowisko wiceprezesa ds. bankowości detalicznej na miejsce Cezarego Kocika, warunkowo powołanego na stanowisko prezesa.

Krzysztof Bratos wiceprezes mBanku

Krzysztof Bratos ma ponad 18-letnie doświadczenie w bankowości zdobyte w różnych globalnych instytucjach. W Grupie mBanku pracuje od 2015 roku. Od 2021 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego mBank S.A. odpowiedzialnego za bankowość prywatną, wealth management i dom maklerski.

Krzysztof Bratos zbudował swoje pierwsze 9 lat doświadczenia w bankowości poprzez prowadzenie złożonych programów transformacji w różnych wiodących instytucjach bankowych i inwestycyjnych z siedzibami w Londynie i Nowym Jorku (JP Morgan, Royal Bank of Scotland, Kleinwort Benson). Portfolio pracy obejmuje wiele międzynarodowych programów strategicznych i digitalizacyjnych, nowe inicjatywy biznesowe, a także projekty wzrostu organicznego i przejęć.

W 2015 r. Krzysztof Bratos wrócił do Polski i rozpoczął pracę w Grupie mBanku. W ciągu 9 lat pracy w mBanku wraz ze swoimi zespołami pomógł zbudować wiodącą bankowość prywatną, największy detaliczny dom maklerski i jedną z najszybciej rozwijających się platform dystrybucji inwestycji detalicznych w Polsce.

Krzysztof Bratos uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest również absolwentem Harvard Business School.

Czytaj także: mBank w ratingu Moody’s ma zmienioną perspektywę z negatywnej na pozytywną

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank.

Bank jest notowany na GPW w 1992 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

Aktywa razem banku wyniosły 226,98 mld zł na koniec 2023 r.

Czytaj także: Jak mBank zarządza różnorodnością? 

Źródło: mBank, ISBnews