BRE Bank z promocją dla klientów zabezpieczających ryzyko walutowe

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bre.bank.02.250x89BRE Bank, jako pierwszy na rynku, uruchomił specjalne promocje dla klientów korporacyjnych, którzy chcą skorzystać z transakcji zabezpieczających ryzyko walutowe - Forwardów lub Opcji.

Firmy, które potrzebują tego typu zabezpieczeń, a nie korzystały do tej pory z możliwości, jakie oferuje BRE, mogą wypróbować dostępne możliwości, otrzymując od banku łączną premię wynoszącą maksymalnie blisko 13tys. zł. I to bez względu na wynik rozliczenia transakcji.

Chcemy pokazać naszym klientom, szczególnie mniejszym i średnim korporacjom,, jak mogą w prosty sposób zabezpieczać swoje ryzyko walutowe za pomocą transakcji typu forward oraz poprzez zakup opcji walutowych – mówi Maciej Czerwiński, Menedżer linii produktowej Pochodne Walutowe w BRE Banku – Klient, który jeszcze nie korzystał u nas z tego typu produktów ma dwa ciekawe warianty promocji, dzięki którym nie tylko bardzo dużo oszczędzi, ale może także otrzymać od banku niemałe pieniądze – dodaje.

BRE Bank przygotował równolegle dwie promocje. Skorzystać z nich można przy realizacji walutowych transakcji terminowych zabezpieczających ryzyko kursowe. Klient może dokonać w ramach promocji trzech takich transakcjikażda o nominale od 20 do 100 tys. euro, po otrzymaniu oferty od banku, najpóźniej do 15 grudnia 2013 r. Każda z transakcji powinna trwać od tygodnia do 3 miesięcy.

W ramach pierwszej z promocji pod nazwą „Pakiet Forward + Opcja za 1 PLN” firma otrzymuje możliwość zawarcia opcji walutowej, w której klient, oprócz zabezpieczenia ryzyka kursowego dostaje możliwość korzystania z potencjalnego spadku (w przypadku Importerów) lub wzrostu kursu danej waluty (Eksporterzy). Przy transakcjach – na przykład o wartości 50 tys. euro, koszt takiej opcji to nawet ponad 4000 zł. W ramach promocji firma może zrealizować trzy takie transakcje za symboliczną złotówkę każda. Do dyspozycji są w tym wypadku pary walutowe EUR/PLN i USD/PLN

W wypadu drugiej promocji -„Bonus za Forward” klient zawierający walutową transakcję terminową typu forward na parach walutowych EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN i GBR/PLN otrzyma od banku 250 zł za każde 10 tys. nominału danej transakcji. Łącznie, w ramach trzech takich transakcji firma może dostać nawet 7500 zł, niezależnie od wyniku rozliczenia danej transakcji (a więc zarówno przy jej wyniku ujemnym, jak i dodatnim).

Z obu promocji skorzystać mogą Klienci, posiadający ekspozycję na ryzyko walutowe, którzy dotychczas nie zawierali z BRE Bankiem walutowych transakcji pochodnych i mają roczne obroty powyżej 10 mln zł

Źródło: BRE Bank