BRE Bank wdrożył system przelewów ekspresowych BlueCash

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bre.bank.01.250x129Większy zasięg przelewów ekspresowych, możliwość tworzenia nowych usług

BRE Bank wdrożył system płatności ekspresowych BlueCash. Dla klientów oznacza to możliwość realizowania błyskawicznych płatności do 25 banków, dla banku to szansa budowania nowych usług w oparciu o BlueCash.  Do końca tego roku Blue Media, operator systemu przelewów ekspresowych BlueCash, chce wdrożyć swoje rozwiązanie w kolejnych 10 bankach. Z pięcioma z nich ma już podpisane umowy. BRE Bank jest pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził dla klientów korporacyjnych i firm możliwość zlecania i odbierania przelewów za pośrednictwem dwóch systemów przelewów ekspresowych.

System płatności BlueCash został opracowany przez sopocką spółkę Blue Media i działa w oparciu o pierwszą w Polsce zgodę Prezesa NBP na prowadzenie systemu szybkich przelewów. Pozwala on na zlecanie transakcji do ponad 20 banków. Za pośrednictwem systemów informatycznych, będących fundamentem BlueCash, przetworzono już ponad 3,2 mln płatności natychmiastowych, 95% w czasie krótszym niż 40 sekund.

BRE: wdrożyliśmy BlueCash ze względu na zasięg

System płatności BlueCash został do tej pory uruchomiony w 5 bankach, a BRE jest pierwszym bankiem w Polsce, który zdecydował się na wdrożenie drugiego systemu bezpośrednich płatności natychmiastowych. 

– BRE Bank zdecydował się na uczestnictwo w Systemie płatności BlueCash mając na względzie dynamiczne zapotrzebowanie firm na rozliczenia natychmiastowe. Zależy nam na tym, aby zaoferować klientom rozliczenia w trybie natychmiastowym oraz dotrzeć do możliwe najszerszego grona banków odbierających takie płatności. Stąd oprócz przystąpienia do systemu Express Elixir zdecydowaliśmy się również na uczestnictwo w systemie BlueCash – tłumaczy Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku.

Do 20 tys. zł w czasie krótszym niż 15 minut

BlueCash jest dostępny dla użytkowników systemu transakcyjnego iBRE i pozwala na uznanie rachunku bankowego odbiorcy w maksymalnym czasie 15 minut od momentu autoryzacji zlecenia płatniczego w systemie iBRE – pod warunkiem równoczesnej dostępności BRE Banku oraz banku współpracującego. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 20 tys. zł.

BlueCash do końca roku w kolejnych 10 bankach

Blue Media planuje do końca tego roku wdrożenie systemu przelewów ekspresowych BlueCash w kolejnych 10 bankach. Z pięcioma z nich spółka podpisała już umowy. 

– BlueCash to nie tylko system przelewów ekspresowych, ale fundament na którym banki mogą budować nowe usługi. Jedną z nich może być np. konsolidacja e-faktur wystawionych przez różnych dostawców usług w kanale bankowym.

W połączeniu z możliwością realizacji błyskawicznej płatności za rachunki, taka usługa może pomóc bankom przyciągnąć nowych lub zatrzymać dotychczasowych klientów. – tłumaczy Sebastian Ptak, Dyrektor Zarządzający Blue Media.

Z Systemu płatności BlueCash mogą obecnie korzystać klienci BRE Banku, Alior Sync, mBanku, MultiBanku oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.