Bezpłatne konto dla rolników w Credit Agricole

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

rolnik.250xCredit Agricole zaproponował rolnikom konto AGRICOLE z  prostą tabelą opłat. Bank prowadzi konto bezpłatnie, a najpopularniejsze operacje bankowe kosztują 0 zł lub 1 zł. To kolejny produkt przygotowany specjalnie z myślą o segmencie klientów agrobiznesowych, który bank chce w tym roku mocno rozwijać.

Ostatni Powszechny Spis Rolny pokazał zmiany zachodzące w rolnictwie. Między 2002 a 2010 rokiem liczba osób pracujących wyłącznie lub głównie w gospodarstwach rolnych zwiększyła się o 13 proc. i wynosi ponad 2,3 mln.  Jednocześnie o 25 proc. spadła liczba małych gospodarstw (do 5 ha), a o 34 proc. wzrosła dużych (powyżej 50 ha)*. Rolnicy ograniczają produkcję nieefektywną i zaczynają się specjalizować, modernizując  swoje gospodarstwa.

Rolnictwo w Polsce zmienia się i rozwija szybciej niż może się wydawać. Wynika to z kilku faktów: dopłaty unijne, większy dostęp do informacji, wyższe wykształcenie – nie tylko rolnicze, również menadżerskie osób prowadzących gospodarstwa. Farmerzy stali się docenianym, ale i wymagającym klientem. Są świadomi swoich oczekiwań, możliwości, potrzeb bankowych, a my planujemy temu sprostać – mówi Waldemar Kwiatkowski, dyrektor Departamentu Klientów Agrobiznesowych w Credit Agricole Bank Polska.

Bank, dotychczas rozwijający się w miastach, zaangażował się w rynek agrobiznesu w ubiegłym roku. Rozpoczął od oferowania rolnikom kredytu inwestycyjnego, a następnie pożyczki AGRO. W grudniu 2012 r. zaproponował farmerom AGRO Lokaty pod dopłaty z promocyjnym oprocentowaniem. Teraz przygotował dla klientów agrobiznesowych Konto AGRICOLE, łączące w sobie cechy rachunku osobistego i firmowego. Bank nie pobiera opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za wpłaty i wypłaty gotówki u doradcy w placówce. Rolnicy mogą również bezpłatnie wypłacać pieniądze we wszystkich bankomatach w całym kraju. Nie zapłacą też za kartę do konta, jeśli w miesiącu dokonają nią transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł. Jeśli nie przekroczą tej kwoty, miesięczna opłata za kartę wyniesie 1 zł. Przelewy do banków obcych w automatycznym serwisie telefonicznym  CA24 są bezpłatne, a pozostałe kosztują 1 zł. 

Razem z kontem bank oferuje również bezpłatny Rachunek Oszczędzam, oprocentowany do 3,8 proc. w skali roku oraz  lokaty terminowe oprocentowane tak, jak lokaty dla klientów indywidualnych.

Cieszę się, że mogliśmy zaproponować rolnikom tak bogaty pakiet konta. Wierzę, że nasza oferta będzie początkiem naszej długotrwałej relacji z wieloma klientami agrobiznesowymi – dodaje  Waldemar Kwiatkowski.

Bank Credit Agricole w rozwoju relacji z klientami z nowego segmentu oraz w budowie oferty produktowej korzysta z kompetencji i doświadczeń kas regionalnych Crédit Agricole. Tworzą one największy bank rolniczy we Francji, działający od ponad 100 lat, a dziś obsługujący 84 proc. rolników w tym kraju. Farmerom w Polsce proponuje kompleksową ofertę, która obejmuje praktycznie wszystkie produkty – od konta osobistego i firmowego, poprzez kredyty inwestycyjne oraz na sfinansowanie bieżącej działalności, hipoteczne, gotówkowe, do ubezpieczenia medycznego. Obsługą klientów agrobiznesowych zajmuje się dedykowana  sieć mobilnych doradców, dojeżdżający w dogodne dla klienta miejsce spotkania. Rolnicy mogą umawiać się z nimi poprzez serwis telefoniczny CA24 pod numerem 801 700 000 lub  +48 71 79 97 159.

*GUS

Źródło: Credit Agricole Bank Polska