Bank Spółdzielczy w Limanowej podsumował akcję oszczędzania w SKO 2023/2024

Bank Spółdzielczy w Limanowej podsumował akcję oszczędzania w SKO 2023/2024
Zofia Szewczyk, Waldemar Żurek, uczniowie. Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
6 czerwca 2024 r. w Miejskiej Galerii Sztuki odbyła się gala podsumowująca akcję oszczędzania w SKO w roku szkolnym 2023/2024 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej oraz finał konkursu "Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej", poinformował Bank.

Spotkanie rozpoczęła Sabina Załupska, kierownik Marketingu i Wsparcia Sprzedaży, która przywitała zgromadzonych na uroczystości, tj. Laureatów Konkursu oraz ich Opiekunów, a także przedstawicieli Banku w osobach: Zofia Szewczyk – wiceprezes Zarządu, Waldemar Żurek – wiceprezes Zarządu.

Słowa podziękowania, za życzliwość oraz możliwość zorganizowania uroczystości w Galerii Sztuki, skierowane zostały na ręce Joanny Michalik – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

„Serdecznie dziękujemy za gościnność i umożliwienie nam zorganizowania spotkania w murach limanowskiej biblioteki, a dokładnie w Galerii Sztuki”.

Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej z wysokim zyskiem w 2023 roku

3000 dzieci z 52 szkół podstawowych oszczędzało w SKO

Następnie głos zabrała Zofia Szewczyk, wiceprezes Zarządu:

„Szanowni Państwo, Bank Spółdzielczy w Limanowej działa już ponad 147 lat, a idea oszczędzania przyświecała mu od początków działalności. W tym roku szkolnym z Bankiem Spółdzielczym w Limanowej oszczędzało ponad 3000 dzieci z 52 szkół podstawowych.

Głównym celem działania SKO jest edukacja, uświadamianie dzieciom i młodzieży znaczenia oszczędzania oraz rozwijanie umiejętności zarządzania własnymi finansami. Pamiętajmy, że oszczędzanie to nie tylko sposób na przetrwanie trudnych czasów, ale również zdrowy nawyk, który może przynieść wiele korzyści na przestrzeni całego życia.

Chciałabym z tego miejsca podziękować dyrektorom szkół, którzy umożliwili nam współpracę z młodzieżą szkolną, opiekunom SKO, którzy zaangażowali się w działania SKO i bez których Szkolna Kasa Oszczędności nie mogłaby istnieć.

Dziękuję Wam – kochane dzieci! Wykazałyście się ogromną determinacją i systematycznością w oszczędzaniu. Mam nadzieję, że dzisiaj wszyscy opuścicie to miejsce z uśmiechami na twarzy. Rozdamy bowiem wiele nagród, które zostały wypracowane przez Was w trakcie całego roku szkolnego”.

Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej – lekcja bankowości dla najmłodszych

Nagrody dla szkół i dla uczniów – Bank Spółdzielczy w Limanowej

Nagrody w konkursie „Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej” zostały przyznane w dwóch kategoriach:

 • dla szkół
 • dla uczniów

W kategorii dla szkół w tym roku nagrody otrzymały:

– Nagrodę główną w wysokości 1 500 zł otrzymała Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem;

– Nagrodę  drugiego stopnia w wysokości 1 000 zł zdobyła Szkoła Podstawowa im. Henryk Sienkiewicza w Szyku;

– Nagrodę trzeciego stopnia, w wysokości 700 zł, wywalczył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej;

– Odznaka NAJDYNAMICZNIEJSZA SZKOŁA SKO i nagroda pieniężna w wysokości 500 zł trafiła do Zespołu Placówek Oświatowych im. Władysława Orkana w Jurkowie;

– wyjątkowa nagroda specjalna, w postaci vouchera na wsparcie dowolnej inicjatywy szkolnej, w kwocie 500 zł powędrowała do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4, im. św. Jana z Kęt w Limanowej.

W kategorii dla szkół w tym roku nagrody otrzymały:
- Nagrodę główną w wysokości 1 500 zł otrzymała Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem; konkurs SKO
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Nagrody główne dla uczniów

Przedmiotem konkursu w kategorii uczniów było:

– dla klas I-IV, pod hasłem „Lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą – Bank blisko Ciebie” – stworzenie hasła reklamowego dotyczącego mobilnych usług w Banku Spółdzielczym w Limanowej i przedstawienie go w formie obrazkowej, wykonując jedną z prac: plakat, tablicę reklamową, baner lub ulotkę;

– dla klas V-VIII, pod hasłem „Wszystko w jednym miejscu: lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą!” – stworzenie kampanii reklamowej dotyczącej mobilnych usług i produktów, które oferuje Bank Spółdzielczy w Limanowej i przedstawienie w formie krótkiego filmiku lub prezentacji promującej te usługi.

Komisja konkursowa spośród 41 prac prezentujących reklamę Banku oraz 13 kampanii reklamowych, wybrała zgodnie z regulaminem po 5 laureatów z każdej kategorii. 

Nagrody główne w postaci słuchawek nausznych JBL otrzymali:

 • Emilia Rusnarczyk – Szkoła Podstawowa w Zasadnem;
 • Amelia Trojanowska – Szkoła Podstawowa w Dobrocieszu;
 • Adam Kutaj – Szkoła Podstawowa w Szyku;
 • Julia Kukla – Szkoła Podstawowa w Dobrocieszu;
 • Aleksandra Natkowska – Szkoła Podstawowa w Szyku.

Nagrody główne w postaci opasek sportowych Smartband otrzymali:

 • Anna Rusnarczyk – Szkoła Podstawowa w Zasadnem;
 • Bogumiła Ciepielik – Szkoła Podstawowa w Zasadnem;
 • Julia Wąchała – Szkoła Podstawowa w Zasadnem;
 • Nadia Grzyb – Szkoła Podstawowa w Szyku;
 • Ewa Szumańska – Szkoła Podstawowa w Szyku;

Dodatkowo, ze względu na bardzo wysoki poziom prac, Komisja konkursowa przyznała:

 • 20 wyróżnień I stopnia oraz 9 wyróżnień II stopnia, w konkursie na hasło reklamowe dotyczące mobilnych usług w Banku Spółdzielczym w Limanowej, pn. „Lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą – Bank blisko Ciebie”;
 • 6 wyróżnień I stopnia i 2 wyróżnienia II stopnia w konkursie na wykonanie kampanii reklamowej dotyczącej mobilnych usług i produktów, które oferuje Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Warto zaznaczyć, że uczniowie aktywnie oszczędzający przez cały rok szkolny otrzymywali nagrody gwarantowane, tj. pudełka śniadaniowe, worki sportowe, bidony i skakanki.

Bank wspierał także konkursy szkolne i międzyklasowe, organizowane przez Opiekunów SKO.

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest przyjacielem dzieci i dlatego w uznaniu za całoroczne działania związane z oszczędzaniem Zarząd Banku przygotował KOŁO Fortuny i dodatkowe niespodzianki, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem wśród najmłodszych.

chłopiec przy wirującym kole Fortuny, konkurs SKO
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Na zakończenie spotkania Sabina Załupska złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczysty finał SKO.

Więcej informacji na stronach internetowych Banku Spółdzielczego w Limanowej

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej