Bank najlepiej służy społeczności lokalnej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bs.olawa.01.250x65Bank Spółdzielczy w Oławie, w uznaniu za działalność społeczną, został zwycięzcą rankingu "Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej" organizowanego przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. W Konkursie nagradzane są Banki najbardziej zaangażowane w wspieranie lokalnych inicjatyw i pomoc mieszkańcom.

Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Banku Ryszard Żuraw, który nie krył zadowolenia z przyznanej nagrody.

– Jesteśmy bankiem spółdzielczym, od blisko 65 lat mocno osadzonym w środowisku lokalnym. Chociażby z tego względu doskonale znamy jego potrzeby. Wypracowujemy zysk, ale nie zatrzymujemy go w całości dla siebie, lecz dzielimy się nim ze społecznością, w której funkcjonujemy. Jednak nie robimy tego dla poklasku czy nagród. Nie ukrywam, że w sytuacji, gdy zostaje to zauważone i docenione, jak chociażby w przypadku nagrody przyznanej nam przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, odczuwamy dużą satysfakcję. To dla nas olbrzymi zaszczyt i prestiż – mówi Prezes Zarządu Ryszard Żuraw.

Głównym kryterium w tym konkursie była wysokość przeznaczonych środków na działalność charytatywną, na rzecz społeczności lokalnej. W ubiegłym roku Bank Spółdzielczy w Oławie na rzecz środowiska lokalnego- „małej ojczyzny” przekazał ponad 215 tys. zł, a w ostatnim dziesięcioleciu ponad 1 mln zł. Pieniądze na cele filantropijne dotarły wszędzie tam gdzie funkcjonują placówki Banku. Bank podobnie jak w 2012 roku wspiera lokalne społeczności w tym roku.

Wyniki Konkursu ogłoszono 28 czerwca 2013 w Powidzu podczas obchodów Krajowego Święta Bankowości Spółdzielczej.

Źródło: www.bs.olawa.pl