AutoKredyt – nowa, innowacyjna kategoria rozwiązań finansowych w ofercie Volkswagen Bank Polska

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

volkswagen.bank.polska.02.250x90Volkswagen Bank Polska wprowadza do swojej oferty nową kategorię rozwiązań finansowych, umożliwiających korzystanie z nowego samochodu i jego komfortową wymianę na nowy. AutoKredyt charakteryzuje się bardzo niską miesięczną ratą, trzema możliwościami zakończenia umowy kredytowej oraz gwarancją odkupu auta przez Bank.

AutoKredyt to innowacyjne rozwiązanie finansowe w ofercie Volkswagen Bank Polska, przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i prowadzących działalność oraz MŚP. Wyróżnia się bardzo niską miesięczną ratą w porównaniu do klasycznego kredytu ratalnego. Klient może przez 3 lub 4 lata korzystać z samochodu, a następnie komfortowo wymienić na nowy. Użytkownik ma również wygodę przy podejmowaniu decyzji – dopiero na miesiąc przed zakończeniem umowy decyduje, czy chce samochód zatrzymać, czy oddać.

W ramach AutoKredytu, Volkswagen Bank Polska oferuje 3 opcje zakończenia umowy:

  1. Zwrot pojazdu
  2. Spłatę w ratach
  3. Spłatę jednorazową

W przypadku, gdy użytkownik będzie chciał zwrócić samochód, Volkswagen Bank Polska gwarantuje jego odkup. Dzięki temu klient nie musi się martwić o sprzedaż auta na rynku wtórnym. Co istotne, AutoKredyt jest dostępny bez konieczności angażowania kapitału własnego na zakup samochodu – wkład własny już od 0%.

Nowe rozwiązanie finansowe zostało opracowane dla lidera rynku motoryzacyjnego – Grupy Volkswagen. Oferta będzie obejmowała kluczowe marki koncernu. Z AutoKredytu mogą już korzystać klienci salonów Audi (produkt dostępny pod nazwą AutoCredit) i Volkswagen Samochody Osobowe (produkt dostępny pod nazwą AutoKredyt). 

AutoKredyt zalicza się do nowej kategorii produktów finansowych, która jest popularna w krajach Europy Zachodniej np. Niemczech i Wielkiej Brytanii. Takie rozwiązanie może zyskać sporą popularność także w Polsce, w perspektywie najbliższych lat. Największą zaletą tego produktu jest ścisłe powiązanie finansowania z wartością rezydualną samochodu. Pozwala to na finansowanie jedynie rynkowej utraty wartości auta, a nie całej wartości samochodu. Efektem tego są o wiele niższe raty, aniżeli w kredycie klasycznym. Dodatkową zaletą AutoKredytu są też wszystkie dostępne opcje zakończenia kontraktu, o których klient świadomie decyduje dopiero pod koniec umowy, mając na uwadze faktyczną sytuację finansową, jak również swoje preferencje odnośnie zmiany samochodu na nowy model – mówi Adam Sakławski, Brand Manager w Dziale Rozwoju Produktu i Współpracy z Importerem w Volkswagen Bank Polska S.A.

Volkswagen Bank Polska jest ekspertem w dziedzinie finansowania zarówno nowych, jak i używanych samochodów z grupy Volkswagen (Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT i Porsche). Bank jest laureatem prestiżowej nagrody „Złoty Bankier” w kategorii „Najlepszy Kredyt Samochodowy” w 2010, 2011 i 2012 r.

Źródło: Volkswagen Bank Polska S.A.