Artykuły ze źródła: Centrum Prawa Bankowego i Informacji / CPBiI

BANK 2021/10

Bankowość i Finanse | Bezpieczeństwo – Systemy ZBP | BANKOWY REJESTR to bezpieczna i szybka sprzedaż na raty

„Dziś bardzo się zmienił świat, bo mamy już system rat” – śpiewali przed laty bohaterowie kultowej polskiej komedii „Małżeństwo z rozsądku”. Dziś, w innych realiach gospodarczych, zakupy ratalne przeżywają prawdziwy renesans, głównie za sprawą rekordowo niskich stóp procentowych i równoczesnego wzrostu inflacji, co skłania do konsumpcji. Stwarza to nowe możliwości dla instytucji finansowych, ale również i oszustów, którzy wykorzystają każdą możliwość, by wyłudzić kredyt.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nieruchomości | Wydarzenia

Przed XVII Kongresem Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tradycyjnie organizowany przez Związek Banków Polskich Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych nie mógł odbyć się w listopadzie 2020 roku. Z uwagi na wprowadzenie ograniczeń pandemicznych i zakaz organizacji masowych spotkań i wydarzeń biznesowych, kierując się Państwa bezpieczeństwem i komfortem, podjęliśmy decyzję o przełożeniu XVII edycji Kongresu, pisze Jacek Furga, prezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji, prezes Centrum AMRON.

CZYTAJ WIĘCEJ
Akcja "Komputer dla Ucznia" - CPBiI, WIB, ZBP
Artykuły | Edukacja finansowa | Wydarzenia

Wystartowała akcja społeczności bankowej „Komputer dla Ucznia”

W związku z rozszerzaniem się epidemii koronawirusa, weszły w życie przepisy wprowadzające obowiązek nauki zdalnej przy wykorzystaniu komunikacji elektronicznej. Sytuacja ta pokazała, jak wiele dzieci wciąż jest wykluczonych z tej formy nauczania ze względów ekonomicznych. Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości (operator Programu „Bankowcy dla Edukacji”) uruchomili środowiskową akcję „Komputer dla Ucznia”: program przyznawania dotacji na zakup sprzętu i oprogramowania oraz przekazywanie wycofywanego, ale nadal w pełni sprawnego sprzętu komputerowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rejestracja na Horyzonty Bankowości
Wydarzenia

Horyzonty Bankowości 2019 – największe doroczne spotkanie środowiska bankowego i finansowego

W kalendarzu konferencji środowiska bankowego od 2012 roku stałe miejsce mają Horyzonty Bankowości. Kolejna edycja odbędzie się już 18 czerwca br. w Warszawie. Udział w niej weźmie blisko pół tysiąca uczestników – przedstawicieli sektora bankowego, władz rządowych, instytucji regulacyjno-nadzorczych, firm sektora bankowego oraz środowiska naukowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/05

Bezpieczeństwo Banków: Ustawa o dokumentach publicznych – zmiany konieczne, choć dalece niewystarczające

Kwestie związane z dokumentami publicznymi przez wiele lat nie były kompleksowo uregulowane w polskim prawie. Przepisy odnoszące się do wytwarzania, posiadania i wykorzystywania różnych dokumentów rozrzucone były w rozmaitych aktach prawnych. Taki stan rzeczy sprzyjał powstawaniu luk i nieścisłości interpretacyjnych, na czym zyskiwali wyłącznie przestępcy.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 2