FORUM BANKOWE 2019 – liczba miejsc ograniczona!

FORUM BANKOWE 2019 – liczba miejsc ograniczona!
Forum Bankowe 2019
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zapraszamy do rejestracji na kolejną - tym razem jubileuszową, XXV - edycję najbardziej prestiżowej konferencji środowiska sektora bankowego w Polsce, która odbędzie się już 14 marca 2018 r., w Hotelu InterContinental w Warszawie.

Zapraszamy do rejestracji na kolejną – tym razem jubileuszową, XXV – edycję najbardziej prestiżowej konferencji środowiska sektora bankowego w Polsce #ForumBankowe #ZBP @MiesiecznikBANK

W tym roku dyskutować będziemy o najważniejszych problemach i wyzwaniach stojących przed bankami oraz powiązanymi z nimi instytucjami. To najlepsze miejsce i świetna okazja do bezpośrednich spotkań przedstawicieli kierownictw banków, przedstawicieli środowiska naukowego, Ministerstwa Finansów, Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego oraz firm infrastruktury bankowej.

Wnioski z konferencji staną się podstawą do formułowania najważniejszych zadań dla Związku Banków Polskich w czasie Walnego Zgromadzenia ZBP.

W tym roku Forum Bankowe składać się będzie z czterech sesji tematycznych:

  • Sesja 1: Uwarunkowania regulacyjne finansowania polskiej gospodarki przez sektor bankowy
  • Sesja 2: Stała stopa procentowa w kredycie hipotecznym – jak ją wdrożyć i stosować w istniejących uwarunkowaniach ekonomicznych działania banków (rynek kapitałowy, listy zastawne, możliwe zmiany stóp procentowych w przyszłości) i jednocześnie nie narazić się na ryzyko utraty reputacji u klientów
  • Sesja 3: PSD2 – jak sektor bankowy jest przygotowany do nowego otwarcia rynku usług bankowych i jak może zmienić się rynek bankowy po dacie wejścia w życie tej regulacji
  • Sesja 4: Cyberbezpieczeństwo – kluczowe ryzyko w dobie digitalizacji – jak go skutecznie ograniczać w czasie nasilających się ataków na dane bankowe.

Podczas konferencji zostanie wręczona Nagroda im. prof. Remigiusza Kaszubskiego, przyznawana przez Zarząd Związku Banków Polskich za działania na rzecz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bankowości elektronicznej oraz prawa nowych technologii. Nagroda upamiętnienia tragicznie zmarłego prof. Remigiusza Kaszubskiego, kreatora innowacyjnych rozwiązań.

W 2018 roku laureatem został Robert Trętowski, wiceprezes Krajowej Izby Rozliczeniowej. Wyróżniono go za inicjowanie innowacyjnych procesów i rozwiązań dla sektora bankowego oraz publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem takich projektów, jak Polish API czy wdrażanie split payment.

Przyznano dwa wyróżnienia, otrzymali je: Andrzej Kawiński, członek prezydium Forum Technologii Bankowych reprezentujący firmę Giesecke & Devrient oraz dr Marcin Kotarba, wykładowca Politechniki Warszawskiej i przedstawiciel Deutsche Banku Polska.

Organizatorem konferencji jest Związkiem Banków Polskich we współpracy z Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Uczestnictwo

Rejestracja uczestników jest możliwa poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie internetowej konferencji: www.aleBank.pl/FB

Firmy zainteresowane udziałem partnerskim w Forum Bankowym proszone są o kontakt na e-mail: reklama@wydawnictwocpb.pl lub kontakt telefoniczny z biurem współpracy ze sponsorami.

W trakcie wydarzenia będziecie mogli Państwo śledzić na bieżąco przebieg konferencji dzięki relacji online, którą znajdziecie Państwo na portalu Twitter. Zapraszamy na konto „Miesięcznika Finansowego BANK”: @MiesiecznikBANK – oficjalny hasztag #ForumBankowe

Zapraszamy również do obserwowania portalu aleBank.pl, na którym zamieścimy relacje z wybranych części konferencji Forum Bankowe 2019.

Polecamy relację z ubiegłorocznego wydarzenia, zarówno w formie materiałów wideo jak i raportów podsumowujących. Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie zeszłorocznej konferencji: Forum Bankowe 2018 >>>

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji oraz rejestracja: www.aleBank.pl/FB

Źródło: Centrum Prawa Bankowego i Informacji / CPBiI