Przed XVII Kongresem Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych

Przed XVII Kongresem Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pandemia koronawirusa sprawiła, że tradycyjnie organizowany przez Związek Banków Polskich Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych nie mógł odbyć się w listopadzie 2020 roku. Z uwagi na wprowadzenie ograniczeń pandemicznych i zakaz organizacji masowych spotkań i wydarzeń biznesowych, kierując się Państwa bezpieczeństwem i komfortem, podjęliśmy decyzję o przełożeniu XVII edycji Kongresu, pisze Jacek Furga, prezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji, prezes Centrum AMRON.

Mieliśmy nadzieję, że w perspektywie kilku miesięcy uda się zorganizować nasz Kongres w tradycyjnej formule, gdyż niezależnie od jego wysokiego poziomu merytorycznego cieszył się on zawsze atrakcyjnością również ze względu na jego niewątpliwe walory networkingowe.

Mamy nadzieję, że w listopadzie 2021 roku będziemy mieli okazję bezpośredniego spotkania.

Zaległy Kongres

Jednak kontynuacja dynamicznego rozwoju rynku kredytowania hipotecznego i rynku mieszkaniowego sprawia, że podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu w trybie zdalnym „zaległego” XVII Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych w dniu 13 kwietnia 2021 roku.

Jestem przekonany, że to doroczne miejsce spotkań ekspertów i instytucji związanych z rynkiem finansowania nieruchomości będzie również w formule zdalnej doskonałą okazją do oceny istotnych dla rynku kredu hipotecznego i rynku mieszkaniowego bieżących  i nowych regulacji.

O czym na Kongresie

Podczas tegorocznego Kongresu szczególny nacisk położony zostanie na:

  • omówienie jak pandemia faktycznie wpłynęła na podaż kredytów mieszkaniowych i zaspokajanie potrzeb ludności, czego m.in. wyrazem będzie zaktualizowany i rozszerzony najnowszy Raport AMRON-SARFIN, z prognozami pocovidowego rozwoju rynku kredytowego i mieszkaniowego,
  • ocenę dostępności mieszkania oraz dostępności kredytu mieszkaniowego,
  • wdrożenie nowej Rekomendacji S i rekomendowanych w niej nowych wytycznych, do jakich zalicza się kredyt o stałej stopie,
  • adaptację sektora bankowego do wymogów proponowanej zmiany tzw. ustawy deweloperskiej regulującej prowadzenie i zakładanie rachunków powierniczych oraz konsekwencji wynikających z powołania Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego,

Goście Kongresu

Otwarcia Kongresu dokona tradycyjnie Prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz w wystąpieniu inauguracyjnym pani Minister Anna Kornecka przedstawi plany rządu w zakresie realizacji Pakietu Mieszkaniowego.

W gronie panelistów tegorocznego Kongresu będziemy gościć m.in. prof. Marka Bryxa z SGH, prof. Jacka Łaszka, Doradcę Prezesa NBP, Dyrektora Generalnego PZFD Konrada Płochockiego i wielu wybitnych ekspertów z banków szczególnie zaangażowanych w finansowanie hipoteczne.

Będziemy zaszczyceni, mogąc gościć Państwa na tym wydarzeniu.

Jacek Furga

Więcej informacji na stronie: aleBank.pl/KFNM

Źródło: aleBank.pl