Autor: Microsoft

Uczestnicy panelu „Finanse nowej generacji” podczas Europejskiego Kongresu Finansowego. Od lewej: Marcin Dzienniak, wiceprezes zarządu, Operator Chmury Krajowej; Jan Ziomek, kierownik Zespołu Rozwoju Innowacji w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech Urzędu KNF; Joanna Molik, Executive Director, Worldwide Financial Services, Microsoft; Marek Lenz, dyrektor Centrum IT, Bank Pekao S.A; Bartłomiej Antczak, prezes Avanade Polska.
Raporty | Technologie i innowacje

Czy w Polsce dzięki chmurze obliczeniowej powstanie centrum finansowe nowej generacji?

Dla instytucji finansowych chmura to katalizator innowacji. Aż 95% liderów bankowości wdrożyło już zaawansowane usługi w chmurze, w porównaniu z około 30% pozostałych firm, które postrzegają chmurę jedynie jako opłacalne „centrum danych”. To kluczowe wnioski, które płyną z raportu „Chmura obliczeniowa i jej rola w budowie centrum finansowego nowej generacji w Polsce” opublikowanego przez Fundację Fintech Poland, której partnerem strategicznym jest Microsoft, a partnerami merytorycznymi Accenture i kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Jednym z postulatów ujętych w raporcie jest także powołanie Polskiego Centrum Finansowego Nowej Generacji.

CZYTAJ WIĘCEJ
Michał Gołębiewski, członek Zarządu Microsoft w Polsce.
Kadry

Michał Gołębiewski w Zarządzie polskiego oddziału Microsoft

Polski oddział Microsoft rozszerza zespół ścisłego kierownictwa firmy. Od lipca 2021 roku Michał Gołębiewski jest odpowiedzialny za współpracę z klientami Microsoft z sektora SMC, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Jego rolą będzie wspieranie ich w obszarze transformacji technologicznej z wykorzystaniem rozwiązań firmy Microsoft i rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej, poinformowała w komunikacie prasowym Firma.

CZYTAJ WIĘCEJ
Koncept przedstawiający nowoczesną bankowość i technologie
Technologie i innowacje | Z rynku finansowego

VI Kongres Forum Technologii Bankowych: nowa, lepsza i mniej widoczna bankowość

Główne czynności, które w pierwszej kolejności przychodzą na myśl w temacie bankowości detalicznej to przyjmowanie depozytów, wymiana waluty oraz płatności. Tradycyjnie, kojarzy się ona również z wizytami w placówkach fizycznych, gdzie klienci obsługiwani są przez okienko bądź w osobnych salach. Jednakże wedle danych Związku Banków Polskich od 2012 zamknięto ok 25% oddziałów banków detalicznych, a wskaźnik rocznej redukcji placówek plasował się do sierpnia 2020 roku na poziomie ok. 7% rocznie. Banki coraz śmielej stawiają na rozwój rozwiązań cyfrowych i omnikanałowość w podejściu do klientów. Cyfrowa transformacja bankowości jest jednym z wiodących tematów odbywającego się w piątek VI Kongresu Forum Technologii Bankowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
microsoft envision forum
Technologie i innowacje

Microsoft Envision Forum: „Zaufanie, Innowacje, Bezpieczeństwo”, już 17 marca 2021 roku

Organizacje przechodzą dziś dynamiczną transformację cyfrową. Z pomocą przychodzą im nowe technologie oparte o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Proces ich wdrażania mocno przyspieszyła pandemia, która postawiła wiele wyzwań – zarówno przed liderami przedsiębiorstw, jak i przed pracownikami. Kluczowe stało się szeroko pojęte zaufanie – do pracowników, liderów, organizacji i technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ekologia i biznes
BANK 2021/03

Raport: Horyzonty bankowości 2021 | ZRÓWNOWAZONE FINANSOWANIE – MICROSOFT | Microsoft jest i wspiera ESG

Nowoczesne społeczeństwa chcą inwestować w firmy, które mają wysokie ratingi w zakresie ESG. Czyli takie, które dbają o środowisko (E – Środowisko) są odpowiedzialne społecznie (S – Społeczna odpowiedzialność) i kierują się jasnymi zasadami w budowaniu ładu korporacyjnego (G – Ład korporacyjny). Taki jest właśnie Microsoft.

CZYTAJ WIĘCEJ
chmura obliczeniowa
Cyberbezpieczeństwo | Technologie i innowacje

Strategiczne partnerstwo OChK i Microsoft. Powstanie regionalny hub technologiczny Polskiej Doliny Cyfrowej

Operator Chmury Krajowej zawarł strategiczne partnerstwo z globalną spółką technologiczną Microsoft. Tym samym otwiera kolejny rozdział w rozwoju budowanej w Polsce platformy, która zapewnia przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań chmury obliczeniowej oraz przyspiesza cyfrową transformację gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nowoczesne technologie, innowacje na tle mapy
Technologie i innowacje

Intensywność technologiczna, czyli co czeka sektor finansowy w najbliższej dekadzie

Osoby pracujące na Wall Street w 2008 roku na pewno do dzisiaj doskonale pamiętają, gdzie były i co robiły w momencie załamania się rynku i rozpoczęcia się kryzysu, który wstrząsnął całym światem. Patrząc na ostatnią dekadę, jego wpływ bez wątpienia był przełomowy dla całej branży usług finansowych. W 2010 r. wprowadzono nowe przepisy prawne, standardy międzynarodowe i wymogi regulacyjne, które do dziś obowiązują w tym sektorze. Usługi finansowe to także branża, która w ciągu ostatnich 10 lat najsilniej odczuła cyfrową rewolucję.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1