Michał Gołębiewski w Zarządzie polskiego oddziału Microsoft

Michał Gołębiewski w Zarządzie polskiego oddziału Microsoft
Michał Gołębiewski, członek Zarządu Microsoft w Polsce. Źródło: Microsoft
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polski oddział Microsoft rozszerza zespół ścisłego kierownictwa firmy. Od lipca 2021 roku Michał Gołębiewski jest odpowiedzialny za współpracę z klientami Microsoft z sektora SMC, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Jego rolą będzie wspieranie ich w obszarze transformacji technologicznej z wykorzystaniem rozwiązań firmy Microsoft i rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej, poinformowała w komunikacie prasowym Firma.

Michał Gołębiewski jest doświadczonym menedżerem działającym w branży nowych technologii od ponad 25 lat. Od 1996 roku jest związany z Microsoft.

Wierzę, że będę w stanie wykorzystać międzynarodowe doświadczenie i wspierać cały polski zespół SMC w rozwijaniu potencjału chmury w Polsce

W międzyczasie pełnił w firmie różne role, m.in. jako Manager ds. Operacyjnych w Polsce, czy Dyrektor Operacyjny i Marketingu w Rumunii i w Malezji, gdzie był odpowiedzialny m.in. za wdrażanie nowych strategii marketingowych, rozszerzanie sprzedaży, wzmacnianie obecności marki na lokalnym rynku oraz rozbudowę sieci partnerów Microsoft.

Czytaj także: 11 400 pracowników Banku Pekao korzysta już z chmury Microsoft

‒ Sektor małych i średnich firm to oś polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa te generują blisko 75 proc. PKB naszego kraju. Tym bardziej istotna jest ich bezpieczna i dynamiczna transformacja w oparciu o najnowsze technologie i gotowość do wykorzystania potencjału chmury obliczeniowej.

Bardzo cieszę się, że wraz z nową rolą będę mógł wspierać naszych klientów i partnerów w tym obszarze, wspólnie z nimi pracując, aby najliczniejsza grupa użytkowników Polskiej Doliny Cyfrowej korzystała z innowacji i potencjału, który przynosi chmura obliczeniowa – powiedział Michał Gołębiewski.

Czytaj także: Biuro Informacji Kredytowej i Microsoft ogłaszają strategiczne partnerstwo

Nowy członek Zarządu Microsoft w Polsce dodał także:

– Cieszę się również, że po blisko 11 latach pracy w różnych krajach mam okazję wrócić do Polski.

Wierzę, że będę w stanie wykorzystać międzynarodowe doświadczenie i wspierać cały polski zespół SMC w rozwijaniu potencjału chmury w Polsce – podkreślił Michał Gołębiewski.

Czytaj także: Kongres Gospodarki Elektronicznej, jak AI wpłynie na funkcjonowanie gospodarki?

Źródło: Microsoft