Analiza rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fn.2014.07-08.foto.064.400xInformacja o sytuacji na rynku gruntów inwestycyjnych jest ważna dla wszystkich podmiotów funkcjonujących na rynku nieruchomości - tak w segmencie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Wynika to z faktu, że rynek gruntów w dużej mierze kształtowany jest przez przyszłe (także trudne do przewidzenia w perspektywie długoterminowej) trendy i zjawiska na rynkach powierzchni biurowych, magazynowych, handlowych oraz nieruchomości mieszkaniowych. Jednocześnie analizy rynku gruntów inwestycyjnych wymagają wybiegania daleko w przyszłość i brania pod uwagę wielu danych ogólnoekonomicznych, które trudno dokładnie przewidzieć. Wsparciem w ocenie przyszłości rynku gruntów inwestycyjnych jest analiza danych za minione okresy. Taka właśnie analiza została przeprowadzona w raporcie Emmerson Evaluation City Snapshot 2014, obejmującym najlepiej rozwijające się miasta poza Warszawą.

Analiza rynku gruntów inwestycyjnych w Krakowie

ŁĄCZNA POWIERZCHNIA TRANSAKCJI GRUNTAMI INWESTYCYJNYMI w KRAKOWIE w 2013 r.: 418 tys. m2 ŁĄCZNA WARTOŚĆ TRANSAKCJI GRUNTAMI INWESTYCYJNYMI w KRAKOWIE w 2013 r.: 208 mln PLN

W minionym roku na terenie Krakowa dokonano transakcji sprzedaży gruntów o łącznej powierzchni około 1 190 tys. m2, z czego blisko 418 tys. m2 stanowiły grunty inwestycyjne o przeznaczeniu mieszkaniowym wielorodzinnym, usługowym (w tym biurowym, handlowym) oraz magazynowo- -produkcyjnym.

Cały artykuł „Grunty inwestycyjne w Polsce – wnioski z analizy za 2013 r. i prognozy na rok 2014” znajdą Państwo w najnowszym numerze „Finansowanie Nieruchomości – 2014/02”

aw