Allegro uruchomi model marketplace w Czechach w 2023 roku

Allegro uruchomi model marketplace w Czechach w 2023 roku
Fot. stock.adobe.com / Timon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Allegro planuje w 2023 roku komercyjne wdrożenia w Czechach modelu marketplace, opartego na ofertach stron trzecich (3P) - platformy Allegro.cz, podała Spółka.

„Grupa przygotowuje się obecnie do międzynarodowego wdrożenia sprawdzonego już w praktyce modelu marketplace, opartego głównie na ofertach 3P. Na początek zostanie on w tym roku wprowadzony w Czechach, co pozwoli całej grupie ugruntować jej status platformy pierwszego wyboru dla kupujących i sprzedających – także poza Polską.

Allegro z powodzeniem uruchomiło już usługę Smart! dla czeskich klientów, przygotowując się tym samym do udostępnienia im platformy Allegro.cz, która jest obecnie testowana w trybie Friends & Family” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Płatności Odroczone | Jeden z hitów sprzedaży

Marketplace w skali międzynarodowej

Grupa pracuje jednocześnie nad optymalizowaniem swoich międzynarodowych zespołów, by działały one jak najwydajniej, podkreślono.

„Zrealizowaliśmy oczekiwania finansowe na rok 2022, a teraz zmierzamy do kolejnego celu, jakim jest uruchomienie naszego modelu marketplace w skali międzynarodowej. Zaczniemy od Czech już w tym roku.

Jednocześnie, dbając o odpowiednie finansowanie naszych celów, skupiamy się na zarządzaniu kapitałem i dyscyplinie kosztowej w ramach całej grupy. Kiedy tylko sytuacja makroekonomiczna ulegnie poprawie, chcemy być gotowi do działania i dalszego zwiększania skali.

Jesteśmy przekonani, że dzięki bazie klientów MALL zyskujemy kilkuletnią przewagę w tym zakresie. Mamy odpowiedni plan, określiliśmy też odpowiedni zestaw priorytetów, dzięki którym jesteśmy – jak nazywamy to wewnętrznie – Fit To Grow, czyli gotowi do wzrostu” – skomentował prezes Allegro Roy Perticucci, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: E-commerce: jak ograniczyć porzucanie przez klientów koszyków zakupowych?

Allegro w Polsce

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce.

Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl.

Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Czytaj także: Dyrektywa Omnibus: UOKiK rozpoczął kontrole w sklepach stacjonarnych i internetowych

Źródło: ISBnews