Alior Bank zmienia godziny pracy oddziałów w czwartki w związku ze szkoleniami pracowników

Alior Bank zmienia godziny pracy oddziałów w czwartki w związku ze szkoleniami pracowników
Fot. stock.adobe.com / Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank wprowadza inicjatywę „Czwartki z Rozwojem”. Od kwietnia ’24, w każdy czwartek w godzinach 9.00-11.00, bankierzy i dyrektorzy oddziałów będą mieli czas na podnoszenie swoich kompetencji, aktualizację wiedzy o ofercie Banku i udział w szkoleniach. W tym czasie placówki będą zamknięte dla klientów. Celem projektu jest zadbanie o wyższą jakość obsługi klientów, zwiększenie motywacji i satysfakcji pracowników, poinformował Bank.

„Czwartki z Rozwojem” to odpowiedź Alior Banku na potrzeby zgłaszane przez pracowników oraz związki zawodowe w kwestii większej przestrzeni na rozwój dla bankierów. Spotkania zapewnią pracownikom oddziałów możliwość kontynuacji rozwoju zawodowego, a dyrektorom czas na pracę z zespołem.

W ramach inicjatywy planowane są różnorodne działania, takie jak e-szkolenia, testy wiedzy, aktualizacja oferty Banku oraz omawianie zagadnień produktowych, sprzedażowych i jakościowych.

– Zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju zawodowego jest ważnym elementem strategii działalności Banku. Wierzymy, że „Czwartki z Rozwojem” pozwolą  lepiej dopasować nasze umiejętności  do potrzeb  i oczekiwań klientów, co przełoży się na wyższą  jakość obsługi.

Dział  Rozwoju i Jakości Sprzedaży przygotuje w ramach projektu specjalną „Księgę Inspiracji”, która będzie zawierała tematy i scenariusze warsztatów rozwojowych  do wykorzystania podczas spotkań zespołów. Jest ona efektem aktywnej współpracy wielu jednostek Banku. To odpowiedź na  potrzeby rozwojowe naszych pracowników – mówi Edyta Ołdak, dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Alior Banku.

Raporty dotyczące jakości i efektywności szkoleń oraz „Księga Inspiracji” będą dostępne na platformie online, co ułatwi zarządzanie warsztatami i dostępem do materiałów.

Czytaj także: Alior Bank przeprowadził migrację Hurtowni Danych do chmury publicznej

Środy i czwartki – mniej klientów w oddziałach

Wybór czwartkowego poranka na realizację programu nie był przypadkowy. Według analiz Alior Banku, godziny poranne w środy i czwartki charakteryzują się mniejszą liczbą klientów, a około 50 proc. z nich to osoby , które deklarują, że mogą odwiedzić placówki bankowe w późniejszym czasie.

W trzecim i czwartym kwartale 2023 roku oddziały Alior Banku odwiedziło około 336 tys. klientów, co średnio przekłada się ok. 18 osób obsługiwanych w godzinach 9.00-11.00.

Dodatkowo, ten dzień cechuje się niskim współczynnikiem urlopów, co sprzyja większej obecności bankierów w projekcie.

Czytaj także: Alior Bank z nowym finansowaniem dla mikrofirm i MSP

Alior Bank: Czwartki z Rozwojem i Alior Uniwersytet

Alior Bank stawia sobie za cel podniesienie jakości obsługi klienta poprzez inwestowanie w pracowników oraz dostosowanie do zmieniających się potrzeb rynku.

Od ponad roku w Banku działa Alior Uniwersytet, który jest internetowym centrum rozwoju umiejętności.

A program „Czwartki z Rozwojem” będzie inicjatywą ułatwiającą pracownikom sieci sprzedaży korzystanie z jego potencjału.

Czytaj także: Alior Bank rekomenduje przeznaczenie 570 mln zł z zysku za 2023 r. na dywidendę

Źródło: Alior Bank