Cezary Stypułkowski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu mBanku

Cezary Stypułkowski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu mBanku
Cezary Stypułkowski. Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezes mBanku Cezary Stypułkowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie, w tym stanowiska prezesa zarządu, ze skutkiem na dzień 4 lipca 2024 r., podał mBank. Na stanowisko prezesa został wcześniej powołany warunkowo Cezary Kocik.

„Rezygnacja została złożona w rezultacie uzgodnień z radą nadzorczą Banku, stanowiąc integralną część procesu sukcesji na stanowisku prezesa zarządu mBanku” – czytamy w komunikacie.

Cezary Kocik miał objąć funkcję po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz po zakończeniu pełnienia funkcji przez obecnego prezesa Cezarego Stypułkowskiego.

Czytaj także: Cezary Kocik został warunkowo powołany na prezesa mBanku

Cezary Stypułkowski – od 14 lat prezes mBanku

Cezary Stypułkowski był prezesem zarządu od 2010 roku.  

Od 2023 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Związku Banków Polskich oraz przewodniczy Sekcji Banków Dużych przy ZBP. Od 2022 zasiada w radzie doradców MasterCard.  

W latach 2006-2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, gdzie od 2007 roku był dyrektorem zarządzającym banku inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Środkową i Wschodnią. 

W latach 2003-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu grupy PZU, a w latach 1991-2003 kierował zarządem Banku Handlowego S.A. 

Był członkiem międzynarodowej rady doradczej zarządu Deutsche Banku, międzynarodowej rady doradczej INSEAD oraz Geneva Association. Od 2012 jest współprzewodniczącym Emerging Markets Advisory Council przy IIF w Waszyngtonie. 

Jest doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Warszawskiego. W późnych latach osiemdziesiątych jako stypendysta Fullbrighta studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. 

„Ostatnie 14 lat, w ciągu których Cezary Stypułkowski był prezesem to okres dynamicznego rozwoju mBanku, mimo licznych wyzwań, jakie pojawiały się w otoczeniu rynkowym. Zarządzał bankiem w sposób stabilny, wdrażając różne wizjonerskie rozwiązania. W imieniu Rady Nadzorczej chciałabym bardzo podziękować Cezaremu za nieustające zaangażowanie w sprawy mBanku i bliską współpracę opartą na zaufaniu – mówi prof. Agnieszka Słomka-Gołębiowska, przewodnicząca Rady Nadzorczej mBanku.

Czytaj także: Gala Liderów Finansowania Innowacji 2024

o mBanku

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 226,98 mld zł na koniec 2023 r.

Czytaj także: mBank zwiększy odsetek klientów odpornych finansowo do min. 50%

Źródło: mbank, ISBnews