3000 bankomatów bez prowizji dla klientów PKO Banku Polskiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250xSieć bankomatów PKO Banku Polskiego liczy już ponad 3000 urządzeń, z których niemal wszystkie umożliwiają wypłatę gotówki przy użyciu aplikacji IKO. Oznacza to, że w 700 polskich miejscowościach klienci Banku mogą wypłacać gotówkę bez prowizji, używając zarówno karty płatniczej, jak i telefonu.

PKO Bank Polski systematycznie rozbudowuje swoją sieć bankomatów, dbając o to, aby klienci mogli z nich korzystać w każdym dogodnym dla siebie miejscu. Ogółem Bank posiada już ponad 3000 urządzeń, co daje mu 16-procentowy udział w rynku. Prawie 1400 bankomatów jest dostępnych w oddziałach PKO Banku Polskiego, pozostałych 1600 znajduje się natomiast w lokalizacjach zewnętrznych, takich jak m.in. lotniska, dworce, galerie handlowe, sądy, uczelnie wyższe czy siedziby urzędów gmin. W ramach współpracy z Jeronimo Martins Polska, Bank zainstalował bankomaty w ponad 220 sklepach sieci Biedronka.

Klienci PKO Banku Polskiego mogą wypłacać gotówkę bez prowizji również z bankomatów BZ WBK, co w sumie daje im sieć ponad 4000 urządzeń w całej Polsce.

Na początku marca Bank udostępnił klientom aplikację do płatności mobilnych IKO, dzięki której za pomocą telefonu można płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, dokonywać przelewów na numer telefonu odbiorcy, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. To właśnie ta ostatnia funkcjonalność cieszy się największą popularnością – klienci wypłacili gotówkę telefonami z bankomatów PKO Banku Polskiego już ponad 60 tysięcy razy.

Ponadto pod koniec 2012 roku PKO Bank Polski rozpoczął instalację funkcji wpłatomatowej, która jest teraz dostępna w 179 bankomatach w całej Polsce i umożliwia klientom indywidualnym oraz klientom sektora MSP wpłatę gotówki na posiadany w PKO Banku Polskim rachunek. Klienci Banku mogą dokonywać także gotówkowej spłaty zadłużenia karty kredytowej za pomocą tego urządzenia. Zarówno wpłaty gotówki na konto, jak i spłata karty kredytowej poprzez wpłatomat są operacjami, za które Bank nie pobiera prowizji.

W bankomatach PKO Banku Polskiego można również doładować telefon komórkowy, zaś w ramach usługi DCC posiadacze kart Visa wydanych za granicą mogą wypłacać gotówkę w oparciu o kurs wymiany określony przez Bank, czyli już w chwili wypłaty gotówki znają kurs wymiany waluty i kwotę obciążenia konta karty, co pozwala na pełną kontrolę środków.

Bank sukcesywnie dostosowuje również kolejne bankomaty do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Obecnie prawie 800 bankomatów jest już wyposażonych w gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności oraz oprogramowanie do przekazywania komunikatów głosowych opisujących przebieg operacji i sposób jej obsługi przy użyciu klawiatury. Napisy w alfabecie Braille’a są umieszczone na klawiszach funkcyjnych przy klawiaturze, a także przy czytniku, drukarce potwierdzeń i w miejscu odbioru gotówki.

Bank posiada 20 bankomatów mobilnych wykorzystywanych w letnich i zimowych lokalizacjach sezonowych oraz podczas imprez kulturalnych – na przykład w sierpniu w Szczecinie, gdzie odbędzie się finał słynnych regat The Tall Ships Races 2013.

Źródło: PKO Bank Polski