Zyskuj aż 3 proc. na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bgz.optima.01.400x307Aż 3 proc. w skali roku będzie można zarobić na koncie oszczędnościowym BGŻOptima od 26 listopada. Wystarczy wpłacić do banku nowe środki. Promocyjne oprocentowanie obejmie nowe oszczędności aktualnych i przyszłych klientów BGŻOptima do wysokości 100 tys. zł.

Z  oprocentowaniem na poziomie 3 proc. dla nowych środków do 100 tys. zł., konto oszczędnościowe BGŻOptima należy obecnie do najlepszych ofert dostępnych na rynku. Według listopadowego odczytu Indeksu Realnego Oszczędzania BGŻOptima, średnia najlepszych 5 ofert dla kont oszczędnościowych wynosi 2,78 proc. w skali roku.

– Bezpłatne, wygodne i zawsze atrakcyjne oprocentowane konto oszczędnościowe to fundament naszej oferty – podkreśla Radosław Kozłowski, dyrektor marketingu BGŻOptima. – Dbamy o to, aby nasi klienci, zarówno aktualni, jak i nowi zawsze mieli pewność, że wpłacając pieniądze do BGŻOptima dostaną jedną z najlepszych propozycji na rynku.

Utrzymujące się od ponad roku na rekordowo niskim poziomie stopy procentowe sprawiły, że oszczędzającym coraz trudniej było znaleźć w bankach atrakcyjną ofertę. Stopa referencyjna wynosi już zaledwie 2 proc. Jej wartość nie zmieniła się po ostatnim posiedzeniu RPP na początku listopada. Jak zauważają eksperci BGŻOptima, efektem tej decyzji Rady jest m.in. wygaszanie przez banki ofert promocyjnych na produkty depozytowe. Pewną pociechą mogą być dla oszczędzających w tej sytuacji dane o inflacji, które przyczyniły się do decyzji RPP. Jeszcze do niedawna analitycy przewidywali, że w roku 2014 ceny wzrosną w sumie o 1,7 proc. w stosunku do roku 2013. Dziś, po opublikowaniu danych za październik, kiedy tempo wyrostu cen towarów i usług było niższe, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego o 0,60 proc., szacowany poziom inflacji na koniec roku to 1,4 proc. – Im niższa inflacja, tym wyższa realna stopa zwrotu z oszczędności, które mniej stracą na wartości na skutek zmian cen – wyjaśnia Ernest Lachowski.

Promocyjne oprocentowanie 3 proc. na koncie oszczędnościowym BGŻOptima będzie obowiązywać od 26 listopada 2014 r. dla wszystkich klientów, którzy zasilą swój rachunek nowymi środkami do kwoty 100 tys. złotych. Dla pozostałych środków oprocentowanie wyniesie 2,5 proc. Obok konkurencyjnego oprocentowania konto oszczędnościowe BGŻOptima wyróżnia brak jakichkolwiek opłat, niezależnie od tego, ile wpłat i wypłat klient będzie chciał wykonać. Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania klient nie musi korzystać z żadnych dodatkowych produktów. Promocja potrwa do 26 stycznia 2015 roku.

Źródło: BGŻOptima