XX-lecie Inter Polska

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

inter.polska.250x26 stycznia 2012 r., w warszawskim hotelu InterContinental, odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu XX-lecia działania Inter Polska.

17 grudnia 2011 r. minęło 20 lat od czasu, kiedy Inter Polska uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach majątkowych. Spółka została oficjalnie wpisana do rejestru handlowego przez Sąd Rejonowy w Bielsku Białej 10 stycznia 1992 r. Na jubileuszu świętowali pracownicy, agenci, współpracujące z Inter Polska firmy brokerskie, a także przedstawiciele samorządów lekarskich i pielęgniarskich, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Rzecznika Ubezpieczonych oraz innych organizacji i instytucji związanych z branżą ubezpieczeniową i światem medycyny.

Grupa Inter od 1996 r. zainwestowała w Polsce ok. 50 mln euro.

– Rynek wschodnioeuropejski nadal się rozwija, szczególnie rynek polski – mówi Peter Thomas, przewodniczący rady nadzorczej Inter Polska i Inter Życie Polska.

Janusz Szulik, prezes spółek Inter w Polsce, zapowiada, że w planach na 2012 r. jest wypracowanie dodatniego wyniku finansowego w obu spółkach oraz wymiana systemów informatycznych. Grupa chce także zmodyfikować ofertę ubezpieczeń majątkowych i skutecznie zaistnieć w ubezpieczeniach grupowych dla branży medycznej.

Źródło: PIU