Wiceprezes ZBP Włodzimierz Kiciński zaprasza na IT@BANK 2023

Wiceprezes ZBP Włodzimierz Kiciński zaprasza na IT@BANK 2023
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
„Tegoroczna konferencja IT@BANK odbywa się pod hasłem świat technologii przyszłości. Do udziału w niej zapraszamy zwłaszcza tych, którzy interesują się finansami, ale także rolą technologii we współczesnej bankowości” – mówi w materiale wideo zapowiadającym konferencję Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich.

Omawiając program IT@BANK 2023 Włodzimierz Kiciński informuje, że pierwsza sesja konferencji będzie poświęcona wykorzystaniu sztucznej inteligencji w sektorze finansowym i temu jak AI można stosować do doskonalenia produktów bankowych.

W drugiej sesji będzie mowa o hiperpersonalizacji. Wiceprezes ZBP zwraca uwagę, że hiperpersonalizacja przyczynia się do unowocześnienia podejścia banków do zróżnicowanych potrzeb klientów. Dyskutanci będą się zastanawiać kto bardziej korzysta na hiperpersonalizacji – czy klienci, czy banki. Ważna też będzie odpowiedź na pytanie w jaki sposób odbywa się monetyzacja danych, którymi dysponują banki i instytucje finansowe.

Trzecia sesja będzie poświęcona bezpieczeństwu operacji bankowych. „W szczególności zajmiemy się kwestiami cyberbezpieczeństwa. Ponad połowa Polaków ufa systemowi bankowemu i stosowanym przez banki zabezpieczeniom usług cyfrowych” – zauważa Włodzimierz Kiciński.

Dodaje, że podczas tej sesji będą nakreślone nowe kierunki rozwoju technologii w bankowości.

Podczas konferencji IT@BANK  jej uczestnicy poznają Wizjonera Roku i Najlepszy Produkt Roku.

Więcej informacji nt. IT@BANK 2023 – TUTAJ

Źródło: BANK.pl