Wakacje kredytowe tylko do końca 2024 roku

Wakacje kredytowe tylko do końca 2024 roku
Jurand Drop. Źródło: gov.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok, a wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji na stałe w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - poinformował wiceminister finansów Jurand Drop.

„W przyszłości i jakby docelowo tej formy wsparcia (wakacje kredytowe) – nie przewidujemy jej przedłużania w następnych latach.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców w całości przejmie rolę wspierania tych, którzy są w rzeczywiście trudnej sytuacji” – powiedział Jurand Drop w trakcie posiedzenia senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych (17.04.2024).

„(..) kształtujemy te oczekiwania, że w przyszłości nie będzie takiego specjalnego rozwiązania, natomiast w przyszłości rozwiązaniem na stałe jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców” – dodał wiceminister finansów.

Czytaj także: Sejm uchwalił ustawę ws. wakacji kredytowych

Wakacje kredytowe w Senacie bez poprawek

W ub. tygodniu (12.04.2024) Sejm uchwalił nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych na 2024 rok.

Raty kredytu mieszkaniowego będzie można zawiesić dwukrotnie w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie między 1 września a 31 grudnia.

W czwartek Senat głosował nad nowelizacją ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Senatorowie poparli przyjęcie ustawy bez poprawek. Wcześniej poprawek nie zgłosiła także senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych.

Czytaj także: Forum Bankowe 2024 o przyszłości kredytowania mieszkalnictwa

Źródło: PAP BIZNES