Visa i Western Union razem ułatwiają szybkie przesyłanie pieniędzy za granicę

Visa i Western Union razem ułatwiają szybkie przesyłanie pieniędzy za granicę
Źródło: Visa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dzięki możliwościom Visa Direct, klienci Western Union w 40 krajach będą mogli przesyłać w trybie ekspresowym pieniądze rodzinie i przyjaciołom na całym świecie. Western Union planuje wydawać karty debetowe Visa w Ameryce Północnej, regionie Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej oraz w Europie. Klienci Western Union z sektora rządowego i organizacji pozarządowych będą mogli także wykorzystywać karty przedpłacone do przesyłania środków w ramach pomocy humanitarnej, poinformowała Firma.

Visa ogłosiła podpisanie 7-letniej umowy z Western Union. W ramach nowego porozumienia klienci Western Union będą mogli przesyłać pieniądze na karty Visa i rachunki bankowe swoich bliskich i przyjaciół w 40 krajach w ramach 5 regionów.[1]

Umowa obejmuje wydawanie kart, implementację Visa Direct w ramach Western Union, a także dostarczanie usług dodatkowych, w tym produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem. Klienci Western Union na wybranych rynkach będą mogli także otrzymać przedpłacone karty Visa.

Czytaj także: Pół miliarda transakcji w Programie Polska Bezgotówkowa w 2023 roku

Wspieranie wpłat charytatywnych – Western Union i Visa

Western Union i Visa rozwijają także programy wypłat środków przez organizacje humanitarne i rządy, by wesprzeć dostarczenie niezbędnej pomocy podczas katastrof. Te działania mają na celu usprawnienie przesyłania funduszy w ramach pomocy kryzysowej i humanitarnej, realizacji międzynarodowych emerytur[2] i krajowych świadczeń czy innych rodzajów wypłat środków.

– Dla wielu ludzi przekazy pieniężne to podstawowy sposób przesyłania niezbędnych środków bliskim przebywającym za granicą. Gdy weźmiemy pod uwagę, że często są to nagłe potrzeby wymagające rozwiązań o łatwej dostępności, możliwość bezpiecznego i wygodnego przesyłania pieniędzy może robić różnicę – powiedział Chris Newkirk, Global Head of Commercial & Money Movement Solutions w Visa.

– Wykorzystując globalną skalę działalności Visa i kompetencje cyfrowe Western Union, rewolucjonizujemy sposób, w jaki konsumenci przesyłają środki na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować większej liczbie ludzi szybkie i sprawne rozwiązania w płatnościach międzynarodowych – dodał.

Czytaj także: Rada UE przyjęła rozporządzenie w sprawie płatności natychmiastowych

Innowacyjne usługi finansowe

– Ambitne społeczności na całym świecie polegają na Western Union w kwestii innowacyjnych i dostępnych usług finansowych, które oferują elastyczność, jakość i zaufanie – powiedział Sam Jawad, Head of Ecosystem, at Western Union.

– Zacieśniając naszą strategiczną współpracę z Visa, wspólnie dostarczymy skuteczne produkty i usługi, które mogą pomóc naszym klientom w tworzeniu warunków życia dla siebie i swoich bliskich – podkreślił.

Umowa między Visa i Western Union jest rozszerzeniem współpracy związanej z wdrożeniem Visa Direct przez Western Union w 2022 i 2019 roku, które umożliwiło konsumentom w USA i Europie przysyłanie środków bezpośrednio do posiadaczy określonych kart Visa przebywających za granicą.

Więcej o Visa Direct : https://usa.visa.com/partner-with-us/payment-technology/visa-direct.html.

***

[1] W tym między innymi USA, Kanada, Zjednoczone Królestwo, Turcja, Rumunia, Polska, Filipiny, Indonezja, Wietnam, Sri Lanka, Tajlandia, Hongkong, Indie, Pakistan, Meksyk, Kolumbia, Brazylia, Peru, Kostaryka, Egipt, Kenia, Uganda i Tanzania.

[2] Dostępność uzależniona jest od rynku. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od lokalnych przedstawicieli Visa.

Źródło: Visa