Ucz się i zdobywaj nagrody – trwa konkurs „Obierz kurs na nowe technologie”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

microsoft.02.400x251Jeszcze do 14 czerwca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, techników, liceów lub szkół zawodowych, a także uczestników Ochotniczych Hufców Pracy mogą wziąć udział w konkursie "Obierz kurs na nowe technologie". Dla młodych sympatyków nowinek ze świata IT to nie tylko możliwość zdobycia cennych nagród, ale przede wszystkim okazja na poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technologii.

Co należy zrobić, aby wygrać m.in. tablety, myszki, głośniki czy powerbanki? To proste: wystarczy zarejestrować się na platformie Microsoft Virtual Academy, a następnie ukończyć jak największą liczbę bezpłatnych kursów online z zakresu nowych technologii. Każdy kurs ma przypisaną odpowiednią liczbą punktów, które wliczają się do końcowej klasyfikacji. Szkolenia konkursowe są podzielone na trzy sekcje uwzględniające stopień ich trudności i grupę wiekową, jednak uczestnicy mogą rozwiązywać zadania z każdej sekcji.

Na podstawie zdobytych punktów zostanie wyłonionych 90 laureatów konkursu w trzech kategoriach (30 laureatów na każdą kategorię): uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów oraz uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych.

Laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymają:    

  • I miejsce – zestaw tablet Acer Aspire Switch 10 z myszką Arc Touch Mouse,
  • II miejsce – tablet Acer Aspire Switch 10,
  • III miejsce – głośnik Nokia JBL PlayUp.

Nagrody czekają również na szkoły, których uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów:

  • I miejsce – Xbox One z Kinect oraz dostęp do IT Academy,
  • II miejsce – zestaw Xbox One z Kinect,
  • III miejsce – zestaw Xbox One z Kinect.

Laureatów konkursu poznamy już 30 czerwca 2015 roku. Lista kursów i punktacja obowiązująca w konkursie znajduje się w regulaminie oraz na stronie na stronie GeekCLub.

Centrum Prasowe Microsoft