„Świąteczny Stół Pajacyka” – już 8 grudnia ’23 można pomóc dzieciom w potrzebie

„Świąteczny Stół Pajacyka” – już 8 grudnia ’23 można pomóc dzieciom w potrzebie
Fot. stock.adobe.com / nsit0108
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kolejna edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka” odbędzie się już 8 grudnia 2023 roku. Tego dnia zjadając posiłek, można pomóc dzieciom i młodzieży w potrzebie. W jaki sposób? – przypomina PAH.

Polska Akcja Humanitarna zaprasza właścicieli lokali gastronomicznych z całej Polski do włączenia się w akcję i wspólnego świętowania.

To dopiero początek naboru, a już 68 lokali gastronomicznych zgłosiło się do tegorocznej odsłony Świątecznego Stołu Pajacyka.

W 2022 roku udział w akcji wzięło 610 lokali z Polski i zagranicy, dzięki czemu udało się zgromadzić niemal 160 tys. zł!

Czytaj także: Pracownicy ESBANKU ponownie wsparli Szlachetną Paczkę

10% dziennego utargu na rzecz dzieci

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego może włączyć się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej i 8 grudnia przekazać 10% dziennego utargu.

Do akcji dołączają zarówno duże sieci gastronomiczne, jak i mniejsze restauracje rodzinne, bary czy kawiarnie – wiele z nich przy Pajacykowym stole zasiada od lat.

– 8 grudnia zapraszamy wszystkich do lokali oznaczonych żółtym plakatem z Pajacykiem! – zachęca Tadeusz Szczepaniak, koordynator akcji PAH.

– Czasem niewielki gest może bardzo wiele zmienić. Ta inicjatywa ma też bardzo ważny wymiar symboliczny, bo pokazuje, że potrafimy się jednoczyć, aby pomagać osobom w potrzebie – dodaje.

Czytaj także: Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem akcji Martyny Wojciechowskiej „MŁODE GŁOWY”

Środki na wsparcie żywnościowe i psychologiczne

W tym roku środki zbierane w ramach akcji sfinansują zarówno dożywianie, jak i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży w Polsce w ramach programu Pajacyk.

Pomoc PAH obejmuje wszystkie dzieci, niezależnie od ich obywatelstwa – dlatego z programu korzystają także m.in. młode osoby z Ukrainy, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju przez wojnę.

Do Świątecznego Stołu Pajacyka będzie można zasiąść zarówno w Warszawie, jak i Lublinie, Poddębicach, Zgorzelcu, Gdańsku, Chorzowie czy Mikołajkach.

Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na aktualizowanej na bieżąco mapie: https://www.pajacyk.pl/swiateczny-stol-pajacyka/

By zarejestrować swój lokal do udziału w akcji, wystarczy do 30 listopada ’23 wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/BBdzUAaaZy3c1ejB9

Źródło: Polska Akcja Humanitarna